Süren kanarya'yı kızdıracak

Süren kanarya'yı kızdıracak.17354
  • Giriş : 13.05.2008 / 18:42:00

Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamasına bir aslanı dahil etmesi hala konuşuluyor. Faruk Süren'in önerisi de Fenerliler'i kızdıracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray eski başkanı Faruk Süren, Radyospor'da yayınlanan Bülent Yüksel'le İmza programında Ali Sami Yen'e getirilen "aslan" konusuna değindi. Süren ben olsaydım aslanı bir çemberden geçirirdim, çemberin rengini de "sarı-lacivert" yapardım dedi.

Ali Sami Yen'e şampiyonluk kutlamaları sırasında getirilen Aslan'a değinen Faruk Süren, "O aslanın hali perişandı. Belki farklı bir şey yapılabilirdi. Bir çember hazırlanıp aslan içerisinden geçirilebilirdi. Ben olsaydım daha büyük bir platform kurulup bir sirk havası yaratıp, aslanı çemberin içinden geçirtirdim. Çemberin rengini de sarı-laciverte boyatırdım. Ama yanlış anlaşılmasın bu kötü anlamda değil. Bunu eski Fenerbahçeli yöneticilerin kullandığı şekilde kötü anlamda kullanmıyorum." dedi.

Fenerbahçe'nin başarısızlığıyla ilgili ilginç değerlendirmelerde bulunan Faruk Süren şöyle konuştu:

"Fenerbahçe dolduruşa geldi. Sene boyu, Fenerbahçe'nin ligin çok çok üzerinde bir takım olduğuna dair konuşmalar oldu, bundan etkilendiler. Çok beğendiğim bir kaleci olan Volkan'ın, Galatasaray maçında Lincoln'e yaptıkları 'bizi nasıl yenersiniz' anlayışının tezahürüdür..."

Bu arada Faruk Süren, Galatasaray'da bu sezon bitime az bir süre kala görevi bırakan Özhan Canaydın'ı eleştirirken, "Onunla ilişkimiz 1998'de bitti, yeniden biraraya gelmemiz mümkün değil. Özhan Canaydın mali kongrede Leverkusen yenilgisinden sonra Futbol kurulu adına özür dilemişti. Galatasaray şimdi şampiyon oldu, ne diyecek? O son dakikaya kadar yerine kimi istediğini söylemedi, genel kurulu alternatif düşünemez durumla karşı karşıya bıraktı ve Adnan Polat'ı getirtti. Daha sonra beklemeye başladı. Başarı ya da başarısızlık durumunu bekledi. Şampiyonluğa sevinmedi demek dedikodu olur ama, hissiyatım bu yönde.. Polat Yönetimi başlangıçta, Özhan Canaydın'ın meydana getirdiği ve kontrol altında tutacağı bir yönetimmiş gibi algılandı ama şampiyonlukla birlikte durum değişti. Özhan Canaydın'ın hesapları tutmadı." dedi.

Süren, Yiğit Şardan'ın "Kalli'nin gidişi kıvılcımı ateşledi" açıklamasını ise, "Kalli'nin değil, Özhan Canaydın'ın gidişi kıvılcımı ateşlemiştir" şeklinde yorumladı.

Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamalarına da değinen Süren, şaka yollu olarak da "20.45'in patenti bana ait. Ondan telif ücreti alacağım. Telifini aldım da, maça çağırdılar" şeklinde esprili konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious