Süreyya, iddiaları yanıtladı

Süreyya, iddiaları yanıtladı.11911
  • Giriş : 29.06.2007 / 08:50:00

Süreyya Ayhan, "Yürüyemeyecek duruma geldim. Yıkıldım, kahroldum. Bunun acısını Pekin’de çıkartacağım" dedi. Milli atlet Süreyya Ayhan şöyle konuştu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milli atletimiz, Dünya Şampiyonası’nda koşamamasının açısını 2008 Olimpiyatları’nda çıkartacağını belirtip, "Ülkeme söz verdim. Kendi imkanlarımla da olsa, bu madalyayı Pekin’den getireceğim" dedi.

Sakatlandığı için Japonya’da yapılacak Dünya Şampiyonası’na katılamayacak olan milli atletimiz Süreyya Ayhan, "Yürüyemeyecek duruma geldim. Yıkıldım, kahroldum. Bunun acısını Pekin’de çıkartacağım" dedi. Ayhan şöyle konuştu:

"Şu an iyi yoldayım. Her geçen gün de daha iyiye gidiyorum. Antrenmanlara da yavaş yavaş başlamak üzereyim. Sakatlığımdan dolayı inanılmaz üzüldüm, kahroldum. Çünkü koşamadığım üç buçuk yılın acısını çıkartacaktım. Sakatlandığım güne kadar çok iyi bir durumdaydım. Japonya’da bir zafere imza atacağıma inanıyordum. İnanılmaz bir talihsizlik yaşadım. Sol bacağımın filmi çekildiğinde acı gerçeği öğrendim. 4 ya da 5 lif kopmuştu. Ödem de oluşmuştu. Bacağım, resmen kilitlendi. Koşamamaya başladım. Yürüyecek durumum bile yoktu. Antrenmansız kaldım. Kondisyonu sıfırladım.

Elimde olmayan nedenlerden dolayı bu talihsizliği yaşadım. Ama sporu bir an olsun bırakmayı düşünmedim. Bırakmam. Ülkeme kazandıracağım çok şampiyonluklar var. Artık daha da inatçıyım. Büyük zaferler beni bekliyor. Koşamamanın acısını Pekin’de çıkartacağım. Olimpiyattan madalya ile döneceğim. Ülkeme söz verdim. Kendi imkanlarımla da olsa, bu madalyayı Pekin’den getireceğim."

Kanıtlasınlar bırakırım

Milletlerarası Kupası’na katılmayışım konusunda bile çok kötü iddialar ortaya atıldığına değinen Süreyya, "Eğer sezon başında antrenörüme ’Haziran ayında Milletler Kupası’nda yarışacaksın’ denilseydi, kendimizi ona göre hazırlardık. Kasıtlı olarak Milletler Kupası’nda koşmadığımı kanıtlayan olursa, sporu bırakırım. Kimse havadan konuşmasın. Antrenörüm, eşim de olsa, antrenörümdür. Birlikte daha büyük düşünüyoruz. İnsanların bunu böyle bilmeleri, böyle algılamaları, beyinlerine bunu sokmaları gerekiyor. Kocam ’Çık, Milletler Kupası’nda koş’ deseydi, koşardım. Biz ne kadar başarılı olursak, ailecek de o kadar mutlu oluyoruz" dedi.

Böyle sponsorluk olmaz

Sponsor firma ile aralarında oluşan tatsızlığa da değinen Süreyya "Sponsorluk anlaşmamız çok kapsamlı idi. Değişik maddeler vardı. Reklam filmleri çekecek, kurulacak spor kulübünün yöneticiliğini yapacaktık. Sporu bıraktığımda bile değişik projelere birlikte imza atacaktık. Sadece Dünya Şampiyonası’nda koşulması gibi bir şart bulunmuyordu. Sporda her türlü sakatlık veya aksilik olabilir. Koşamadığım için sponsor firmanın, "paramı geri ver" demesi ne derece doğrudur. Böyle sponsorluk olur mu? Sponsor, sporcusunu korur ve destek çıkar. Üstelik bu anlaşma, eşimi de kapsıyordu. F.Bahçe forması altında koşacaktım ama sponsor firma istemediği için biz bu cazip teklifi kabul etmedik. Görüşmeler devam ederken yanıltıcı bilgi verilmesi de çok çirkin" diye konuştu.

Her sporcu sakatlanabilir

Her sporcunun sakatlık sorunu yaşayabileceğini belirten Süreyya Ayhan, sponsorluk anlaşması yaptığı şirketin "Paramızı geri ver" isteğinin sportmenlikle bağdaşmadığını söyledi.

Eşimle ilişkimizi kimse bozamaz

Eşim ve antrenörüm Yücel Kop ile aramıza kimse giremez. Çok mutlu, huzurlu ve güzel bir birlikteliğimiz var. Bu birlikteliğimiz mezara kadar devam edecek. Aramızda en ufak bir tartışma bile olmuyor. Karı koca olarak birbirimize sevgi ve saygı doluyuz. Birlikte doğru ve güzel işlere imza atabilmek için el ele verdik, inançlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Çok farklı ve güzel bir ilişkimiz var. Dosta düşmana sesleniyorum, bu güzel ilişkimizi bozmaya yeryüzünde kimsenin gücü yetmez.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious