Süreyya Ayhan, doping iddialarını yalanladı!

Süreyya Ayhan, doping iddialarını yalanladı!.9157
  • Giriş : 30.11.2007 / 12:11:00

Milli atlet Süreyya Ayhan 'Doping yapmadığıma dair namusum üzerine yemin ederim." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Süreyya Ayhan eşi Yücel Kop ile birlikte basın açıklaması düzenledi. Ayhan, açıklamasında şöyle konuştu:

"Wada kontrole geldiğinde kendimizden çok emindik. Eşim ve ben, bende çıkan maddelerin atletlere fayda sağlamadığını biliyoruz. Hiçbir mantıklı insan 6 ay vücudunda kalacak ilacı almaz. Yaşadığım olay hala rüya gibi geliyor, şoktayım. Bende çıkan maddeler 20 yıl önce kullanılıyordu."

'Kredi kartı ile alışveriş' iddiasının kendileririni çok üzdüğünü ifade eden Ayhan şöyle devam etti: "Çok değer verdiğim bir spor yazarımız, "Kredi kartı ile alışveriş yaptılar ve yakayı ele verdiler" diye yazdı. Eğer bu bilgiyi ispatlarlarsa ben herşeyi yapmaya hazırım. Bu olay Amerikalı bir sporcunun yaşanmış olayından uyarlandı sanırım." Bu maddelerin vücuduma nasıl girdiğini bilmediğini ifade eden Süreyya Ayhan, "Artık karar mercii Atletizm Federasyonu'dur. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve herkesin yanımda olmasını istiyorum. Ben ülkeme bir kez daha başarı yaşatmak istiyorum" diye konuştu.

Ayhan, "Bir atletin yemeğine çok rahatça bu madde sokulabilir. Bunu kimin yaptığını bilmiyorum ve kimseyi suçlamıyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious