Süreyya Ayhan gerçekleri

Süreyya Ayhan gerçekleri .11911
  • Giriş : 03.07.2007 / 16:08:00

Aletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, lif kopması nedeniyle Dünya Şampiyonası'nda koşamayacak milli atlet Süreyya Ayhan'ın kendilerinden kopuk çalıştığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Federasyon olarak Süreyya Ayhan için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Mehmet Terzi, "Göreve geldiğim günden beri Süreyya Ayhan'ın kısa zamanda pistlere dönmesi için çalışacağımı söylemiştim. Antrenörü Yücel Kop'la birlikte Süreyya Ayhan'ı federasyona davet ederek görüştüm. Federasyon olarak ne yapabileceğimizi, kendi düşüncelerini, amaç ve hedeflerinin ne olduğunu sordum. Ceza alındıktan sonra yönetmeliğimize göre ceza alan sporcuya hiç bir maddi veya manevi destek veremiyoruz. Biz kamp iznini vermeyince, onlar da bizim yardımcı olmadığımızı iddia etti" dedi.

Süreyya Ayhan'ı 2 yıllık cezası bitikten sonra Avrupa Şampiyona'nda koşturmak istediklerini, ancak bunun da gerçekleşemediğini kaydeden Mehmet Terzi, şöyle devam etti:
"Cezası 5 Ekim 2006'da bitiyordu, bitiş tarihini 5 Ağustos'a aldırdık. Amacımız 6 Ağustos'ta Avrupa Şampiyonası'na dahil etmekti. 1500 metreyi Süreyya'ya bırakmıştık. Yarışlardan 3 ay önce bize faks çekerek (Koşup, koşmayacağımız belirsiz. Programımızı 2007'ye aldık) dediler. Cezalarını 1 yıl daha uzatmış oldular. Süreyya’yı Amerika'ya gönderdik, 6 ay masraflarını karşıladık. Toplam 24 bin 620 dolar civarında bir masraf yaptık. Dönüşlerinde federasyona bile uğramadılar, federasyon hakkında suçlamalarda bulundular. Daha sonra 4 aylık Almanya kampına gitmek istedi. Kendilerine kamp ücretlerini vereceğimizi, 23-24 Haziran'da yapılacak Avrupa Kupası'nda koşmasını söyledik. Milli Takım olarak 2. Lig'den 1. Lig'e çıkmak istediğimiz için milli takıma katkı yapmasını istedik. Biz bayanlar ve erkeklerde güçlükle 1. Lig'e çıktık ama onlar koşmayacaklarını, sponsor bulduklarını ve kendi masraflarını kendileri karşılayacaklarını söyleyerek Almanya'ya gittiler. Milli takıma çağırabilmemiz için durumunu bilmemiz gerekiyordu. İki genel koordinatörümü Süreyya'nın performansını ölçmesi için Almanya'ya gönderdim. Onlardan da kaçtılar. Ekip, 3 gün orada kaldı, bulamayınca döndü. Ertesi gün de Süreyya'nın sakat olduğu haberleri çıkmaya başladı. Bizden kopuk çalıştı. Lif kopması olduğunu söylüyorlar. Biz de rapor bekliyoruz. Gerçekten sakatsa bu sezon onunla ilgili bir planımız yok."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious