Süreyya Ayhan şoku

  • Giriş : 09.06.2007 / 11:11:00

Avrupa Şampiyonu milli atlet Süreyya Ayhan Kop sakatlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sol ayak baldırındaki lif kopan Ayhan'ın, Dünya Şampiyonası'na katılamayabilir.

Dünya Atletizm Şampiyonası hazırlıklarını Almanya'nın Münih kentinde sürdüren Süreyya Ayhan Kop, antrenman sırasında kendini zorlayınca, sol ayak baldırındaki lifin koptuğu öğrenildi.

Ayhan'ın sakatlandıktan hemen sonra Bayern Münih'in de doktoru olan Müller Wolfart tarafından tedavi edildiği ve daha sonra Stutgart'taki Heildelberg Üniversitesi'ne bağlı Olimpiyat Sporcu Sağlık Merkezi'nde tedavi altına alındığı kaydedildi.

Süreyya Ayhan Kop'un doktoru Tamer Çavuş, Ayhan'ın yapılan tetkikler sonucunda sol ayak baldırındaki lif bağlarının koptuğunu söyledi.

Ayhan'ın ayağının üzerine basmakta dahi zorluk çektiğini anlatan Çavuş, “Çok sıkıntılı bir durumla karşı karşıyayız” dedi.

Ayhan'ın üniversitede tedavisinin sürdüğünü ve 3 yada 4 hafa sonra idmanlara yavaş yavaş başlayabileceğini kaydeden Çavuş, şunları söyledi:
"Şu anda Süreyya'nın durumu iyi değil. Sıkıntılı bir durum yaşıyor. Hırs ve stresden dolayı çok yoğun bir çalışma temposu içine girdi. Kendisini çok zorlaması nedeniyle de böyle bir durumla karşılaşıldı. Tedavimiz sürüyor. Burası dünyanın en iyi sağlık merkezlerinden biri. Yoğun bir tedavi uygulanıyor. 3 yada 4 hafta sonra antrenmanlara başlayabilecek."

Çavuş, Dünya şampiyonası öncesi böyle bir sakatlığın olması nedeniyle zor durumda kaldıklarını, antrenman eksiği olduğu için zaman yönünden Dünya Şampiyonasına katılmanın sıkıntılı olduğunu da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious