Süreyya Ayhan'a kötü haber

Süreyya Ayhan'a kötü haber.10935
  • Giriş : 25.01.2008 / 16:05:00
  • Güncelleme : 25.01.2008 / 17:22:07

Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu, milli atlet Süreyya Ayhan Kop ile antrenörü ve eşi Yücel Kop'a ilişkin kararını verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu, ABD kampı sırasında girdiği doping testinda yasak madde kullandığı tespit edilen Süreyya Ayhan Kop'u atletizmden ömür boyu men etti. Kurul, Ayhan'ın eşi ve antrenörü Yücel Kop'a ise iki yıl ceza verdi. 

Atletizm Federsayonu Ceza Kurulu, milli atlet Süreyya Ayhan Kop ile antrenörü ve eşi Yücel Kop'a ilişkin kararını açıkladı. Atletizm Federasyonu'da saat 14.00'de başlayan duruşmadan çıkan kararda Süreyya Ayhan atletizmden ömür boyu men edildi.

Süreyya Ayhan Kop ile Yücel Kop, Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu'nda geçen hafta sözlü savunma yapmış, ceza kurulu da karar duruşmasının 25 Ocak Cuma günü verileceğini açıklamıştı.

Çiftin avukatı Osman Buldan, ceza kurulunun verdiği kararı, "sonuç beklediğimiz gibi çıktı. Bugün burada hukuk adına bir cinayet işlendi" şeklinde yorumladı ve karara itiraz edeceklerini söyledi.

Kararla ilgili Süreyya Ayhan ise ilk açıklamasında şunları söyledi:

"Bu işin sonuna kadar gidilecek. Çok gidilecek yer var. Artık meseleye kendi meselem olarak değil ülke meselesi olarak bakıyorum. Ülkem olarak ceza aldığımızı düşünüyorum. Söyleyecek çok bir şey bulamıyorum. Her şeyi zaman gösterecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious