Süreyya Ayhan'a yine ömür boyu

Süreyya Ayhan'a yine ömür boyu.14033
  • Giriş : 09.04.2008 / 08:45:00

Süreyya Ayhan’ın durumunu IAAF ve federasyon ceza talimatlarına göre yeniden değerlendiren Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu ömür boyu men cezasını tekrarladı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Atletizm Federasyonu ceza kurulu Süreyya Ayhan Kop’a yeniden ömür boyu men cezası verdi.

Federasyon tarafından yapılan yazılı açıklama ile Tahkim Kurulu’nca yeniden incelenmesi istemiyle geri gönderilen dosyayı ele alan ceza kurulunun, Süreyya Ayhan’ın durumunu IAAF ve federasyon ceza talimatlarına göre birkez daha değerlendirdiğini ve somut belge, bilgi kendilerine sunulmadığından, hafifletici bir neden de görülmediğinden dolayı ömür boyu men cezasını yeniden karara bağladığını bildirdi. Federasyonun IAAF’ın kural ve talimatlarına uymak zorunda olduğunun belirtildiği açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Ülke federasyonunun kural ve talimatlarında eksiklik veya bir boşluk oluşması halinde IAAF kuralları uygulanmak zorundadır. Aksi takdirde Atletizm Federasyonu’nun cezalı duruma düşmesi söz konusudur. Ceza Kurulu Süreyya Ayhan Kop’un durumunu ceza talimatlarına göre birkez daha değerlendirmiş, somut belge ve bilgi kendilerine sunulmadığından, hafifletici bir neden de görülmediğinden üzülerek ömür boyu yarışmalardan men cezasını tekrar karara bağlamıştır.”

Süreyya Ayhan’ın yeniden Tahkim’e başvurma hakkı bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious