'Süreyya Ayhan'la problemimiz yok'

  • Giriş : 09.03.2007 / 00:00:00

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Süreyya Ayhan ile problemleri olmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Terzi, "Biz federasyon olarak milli sporcuya hangi görevi verirsek onu yerine getirmek zorunda" dedi.

Süreyya Ayhan'ın numune alım sürecinde yaşadığı sorun nedeniyle 2 yıl ceza aldığını hatırlatan Mehmet Terzi, "Cezası bittikten sonra Avrupa Şampiyonası'nda koşturmak istedik. Ama belirli performansa gelmediği için 2006 yılında İsveç'te yapılan Avrupa Şampiyonası'na katılmadı. Cezası bittikten sonra eylül ayında Amerika'ya gönderdik ve 6 ay orada kaldılar. Geçtiğimiz günlerde de Türkiye'ye döndüler. Süreyya Ayhan'ın programı bellidir, çalışmaları devam ediyor" diye konuştu.

Terzi, milli atletin 2007 Dünya Şampiyonası'nda yarışmasını planladıklarını vurgulayarak, "2007 Dünya Şampiyonası'nda Süreyya Ayhan'ı milli takımda düşünüyoruz. Bir de Avrupa Kupası var. Bizim Milli Takım olarak hem erkeklerde hem bayanlarda katıldığımız ve ülkemizin temsil edildiği tek yarışma. Biz orada bütün Milli Takım sporcularını yarıştırıyoruz. Formda olduğu takdirde Süreyya Ayhan'ı da orada yarıştırmayı düşünüyoruz. Süreyya Ayhan'la ilgili bizim bir problemimiz yok. Biz gereken desteği veriyoruz. Sadece ondan hazırlıklarını yapmasını, performansını artırmasını ve 2007 Dünya Şampiyonası'nda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmesini istiyoruz" dedi.

Süreyya Ayhan'ın basında yaptığı açıklamada, iki yarışa katılacağını belirttiğini kaydeden Terzi, "Biz federasyon olarak Milli Takım sporcusuna hangi görevi verirsek, onu yerine getirmek zorunda. Golden Lig yarışmaları paralı ve derece artırmak için yapılan yarışmalar. Bizim için önemli olan şey Avrupa Kupası. Dünya Şampiyonası milli bir yarışımızdır. Ülkemizi temsil açısından koşulması gereken bir yarıştır. Biz bunlara katılmasında kararlıyız" şeklinde konuştu.

Terzi, Elvan Abeylegesse'nin 24 Mart'ta, Kenya'da düzenlenecek Dünya Kros Şampiyonası'nda koşacağını dile getirerek, "Elvan'ın antrenörü değişti ve yeni antrenörle çalışıyor. Çalışmaları çok iyi gidiyor. İlk yarışması bu ay olacak. Ben de kafile başkanı olarak yarışmaya gideceğim. Dünya Kros Şampiyonası'na Binnaz Uslu da katılıyor. İki sporcumuzla birlikte orada ülkemizi temsil edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious