Süreyya pes etmiyor!

Süreyya pes etmiyor!.12531
  • Giriş : 19.03.2009 / 11:15:00

Süreyya Ayhan Kop'un 4 yıl men cezasına karşılık verdiği mücadele devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli atlet Süreyya Ayhan Kop'un, Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından verilen 4 yıl müsabakalardan men cezasına karşılık verdiği mücadele devam ediyor.

Kop'un avukatı Osman Buldan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 Nisan Perşembe günü Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından yapılacak duruşmada, 4 yıllık cezanın yanlış bir karar olduğunu savunacaklarını söyledi.

Süreyya Ayhan Kop'un olayında kasıtlı bir doping kullanımı olmadığını savunacaklarını ifade eden Buldan, ''Bırakın 4 yıllık cezayı, Yücel Kop'a verilen 2 yıllık ceza bile fazla. Her yasaklı madde kullanımı doping demek değildir. Burada kasıt yok. Gerçeğin CAS'ta su yüzüne çıkacağına inanıyoruz'' dedi.

Süreyya Ayhan Kop'a verilen cezanın 2011 yılının ekim ayında sona ereceğini anlatan Buldan, ''Biz sadece Süreyya için değil Türk sporu için savaşıyoruz. Yanlış uygulamalar yapılıyor. Zaten CAS, TAF'ı tanımıyor. Sadece Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'ni (IAAF) tanıyor. Türkiye'de kimliğini kaybetmiş bir federasyon var ve olan sporculara oluyor'' diye konuştu.

Buldan, kararın 14 Mayıs tarihine kadar çıkacağını sözlerine ekledi.

Süreyya Ayhan Kop'un eşi ve antrenörü Yücel Kop ise verilen bu yanlış karardan dönüleceğini umut ettiklerini söyledi.

CAS'ın sporcuyu dinleyen profesyonel bir kurum olduğunu kaydeden Kop, şöyle konuştu:

''CAS, sporcuyu asıp kesen bir kurum değil. Sporcu sporu bıraktığı zaman bile bir dava söz konusu olduğunda (sporcu bundan ne kadar, ne şekilde etkilenir) onu hesap ediyor. CAS, bu doping sayılan maddeden 1 yıl boyunca kullanılmayacağını bilir. Bunun hesabını yapabilecek kadar işi bilen bir kurum orası.''

Daha önce de CAS'ta görüşülen bu tür davalar olduğunu ve verilen yanlış kararlardan dönüldüğünü ifade eden Kop, ''Bizim mücadelemiz sürüyor. Umut ediyoruz ki emeklerimiz boşa çıkmayacak'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*