Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad Türkiye'ye geliyor

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad Türkiye'ye geliyor.11070
  • Giriş : 15.10.2007 / 20:15:00
  • Güncelleme : 15.10.2007 / 20:47:20

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad yarın resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün resmi davetlisi olarak yarın akşam Türkiye'ye gelmesi beklenen Esad'ın resmi temaslarına Çarşamba günü başlaması bekleniyor.

Beşşar Esad, ilk olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir araya gelecek. Aynı gün içerisinde Başbakanlık konutunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşecek olan Suriye Devlet Başkanı Esad'n, Dışişleri Bakanı Ali Babacan ve eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile de bir araya gelmesi bekleniyor.

Beşşar Esad'ın Türkiye temasları süresince eşi Esma Esad, Suriye Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Abdullah el-Dardari ve Dışişleri Bakanı Velid el-Muallim eşlik edecekler.

Geçtiğimiz hafta Ortadoğu turuna çıkan Dışişleri Bakanı Ali Babacan, gezisinin Şam durağında Beşşar Esad ile yaklaşık 1 buçuk saat görüşmüş, bu görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Gül'ün davet mektubunu Esad'a sunmuştu.

Beşşar Esad ile başta Ortadoğu sorunu olmak üzere terör, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin ele alınması bekleniyor. Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Perşembe akşamı Türkiye'den ayrılarak ülkesine dönmesi planlanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious