Suriye ile teröre karşı işbirliği

Suriye ile teröre karşı işbirliği.11928
  • Giriş : 20.08.2008 / 21:46:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile Suriye İçişleri Bakanı Bassam Abdulmecid başkanlığında gerçekleştirilen görüşmelerde varılan sonuçlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile Suriye İçişleri Bakanı Bassam Abdulmecid başkanlığında gerçekleştirilen görüşmelerde, her türlü terör örgütüyle ve terörle mücadelede etkin işbirliğine devam edileceğinin teyit edildiği bildirildi.
İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, Atalay ve Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Suriye İçişleri Bakanı Bassam Abdulmecid başkanlığındaki heyetlerin bugün yararlı bir görüşme gerçekleştirdikleri ifade edildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Suriye tarafı özellikle bölücü terör örgütünün her türlü faaliyetini yakından takip edip gerekli önlemleri aldığını ve bundan sonra da alacağını, organize bir desteğin söz konusu olamayacağını kesin bir dille ifade etmiştir.

Terörle mücadelede istihbarat ve bilgi paylaşımının önemi ve bunun geliştirilmesi gereği üzerinde durulmuş, bu konuda emniyet teşkilatları arasında emniyet müşaviri görevlendirilmesi yönünde hazırlık çalışması yapılması kararlaştırılmıştır."

Açıklamaya göre, görüşmede uyuşturucu madde kaçakçılığı konusu da ele alındı.Kaçakçılıkla mücadelede mevcut işbirliğinin daha da geliştirilmesi, ortak operasyonlara devam edilmesi üzerinde mutabık kalındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*