Suriye'de kuş gribi yok

  • Giriş : 01.02.2006 / 00:00:00

Suriye Sağlık Bakanlığı, Suriye'de şu ana kadar herhangi bir kuş gribi vakası olmadığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sağlık Bakanlığı Çevre Hastalıkları Müdürü Mahmud Kureym yaptığı açıklamada, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) heyetinin Suriye'nin doğusundaki değişik illerde yaptığı araştırma ve incelemelerin bugün sona erdiğini ve incelemeler sonucunda şu ana kadar herhangi bir kuş gribi vakası ile karşılaşılmadığını söyledi.

Doktor Kureym Suriye resmi haber ajansı SANA'ya yaptığı açıklamada WHO heyetinin Suriye'nin kuş gribi hastlığına karşı aldığı önlemlerden dolayı son derece rahatladığını belirtti. Kureym ayrıca hastalığın önlenmesinde ve korunmasında halkın yüksek bilgisi olduğunu sözlerine ekledi.

Heyetin Lazkiye, İdlip, Rakka, Haseke ve Dayr El-Zor gibi sınır illeri yanı sıra bazı hastahaneler, okular, bahçeler, tavuk çiftlikleri, göller, sağlık ve ziraii merkezlerde incelemeler yaptığını kaydeden Kureym, Türkiye ve Irak'ta yaşanan kuş gribi vakalarından sonra bu illerde önlemlerin hemen alındığını ve incelemler yapıldığını vurguladı. Kureym, heyetin Dünya Sağlık Örgütü Suriye temsilcisi, örgütün bünyesinde çalışan araştırmacıların yanı sıra örgütün Kahire, Irak, UNICEF temsilcilerinden oluştuğunu belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious