Suriye'den ekonomik işbirliğine tam destek

Suriye'den ekonomik işbirliğine tam destek.10935
  • Giriş : 04.04.2008 / 17:06:00

Kahramanmaraş'a ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için gelen ve aynı zamanda GÜNSİAF İş Geliştirme Platformu-2'ye katılan Suriye heyeti, ziyaretten memnun kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kahramanmaraş Valisi Niyazi Tanılır'a yazdığı teşekkür mektubuyla memnuniyetlerini ileten Halep Ticaret Odası Başkanı Saleh Al Mallah, karşılıklı ticaret hacmini artırmak için tam işbirliğine hazır oldukları mesajını verdi.

Valilik öncülüğünde 23-27 Ekim 2007 tarihlerinde Vali Tanılır'ın başkanlığında gerçekleştirilen, Türk ve Suriyeli bürokratların da katıldığı iş görüşmeleri ve toplantılarda alınan kararlar neticesinde 28-29 Mart'ta Suriye'den 54 kişilik ekip Kahramanmaraş'a ziyaret gerçekleştirmişti.

Ziyaret sırasında Ticaret ve Sanayi Odası'nda işadamı ve turizmcilerle ikili görüşmeler yapan Suriye heyeti, 29 Martta da GÜNSİAF İş Geliştirme Platformu-2'nin açılışına katılmışlardı.

2 ülke arasında ticari ilişkilerin geliştirilmesi için gerçekleşen görüşmeler sonunda Halep Ticaret Odası Başkanı Saleh Al Mallah bir mektup yazarak, gördükleri misafirperverlikten memnun olduklarını ifade etti.

Al Mallah, mektubunda genel olarak Suriye ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkileri geliştirmek, özel olarak da Halep ile Kahramanmaraş arasındaki yatırım projelerini hayata geçirmek ve iki şehrin işadamları arasındaki karşılıklı ticaret hacmini arttırmak amacıyla tam işbirliğine hazır olduklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious