Suriyeli işadamları KKTC'ye geliyor

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Türkiye - Suriye İş Konseyi Eş Başkanı ve Milletvekili Bahattin Hasan başkanlığındaki Suriyeli iş adamlarından oluşan bir heyet bugün KKTC'ye gelecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Heyet KKTC'deki yatırım ve ticaret ortamlarını, özellikle narenciye ve süt ürünlerini inceleyecek.
Temaslarla ilgili olarak açıklamada bulunan Hasan, KKTC'deki ziyaretlerinde, ileriye dönük olarak işbirliği kurulabilecek alanları tespit edeceklerini belirtti. Hasan heyetinde her sektörden temsilciler bulunduğunu aktardı. Suriye iş dünyası olarak Türkiye'nin Kıbrıs politikasını desteklediklerini vurgulayan Hasan, "Çünkü bu politika barış amacıyla adayı bütünleştirmeye yönelik." yorumunda bulundu. KKTC'deki sivil kuruluşlarla da işbirliği anlaşmaları imzalayabileceklerini söyleyen Hasan, "Biz özel sektör temsilcileriyiz. Güney Kıbrıs yönetimi ile ticari ilişkilerimiz varsa neden Kuzey'deki kardeşlerimizi ile ticari ilişkilerimiz olmasın." dedi.
Suriye İş Konseyi Eş Başkanı ve Milletvekili Bahattin Hasan, 2007'de yürürlüğe giren Türkiye-Suriye Serbest Ticaret Anlaşması ile ticari ve ekonomik ilişkilerin nitelik değiştirmeye başladığını ve stratejik bir ortaklığa doğru emin adımlarla ilerlendiğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious