Suriyeli öğrenciler Erdoğan'a teşekkür etti

Suriyeli öğrenciler Erdoğan'a teşekkür etti.11503
  • Giriş : 05.02.2009 / 16:44:00

Suriyeli öğrenciler, Davos'ta ortaya koyduğu tepki nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür mektubu gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye ve Suriye bayraklarının yanı sıra Başbakan Erdoğan ve Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın resimlerini taşıyan Şam Üniversitesi öğrencileri, Türkiye Büyükelçiliği önünde toplandı.

Öğrencileri temsilen bir grup Türkiye'nin Şam Büyükelçisi Yaşar Halit Çevik'i ziyaret ederek, Suriye Öğrenci Federasyonunun hazırladığı mektubu teslim etti.

Mektupta, Türkiye'nin Gazze saldırılarının sona erdirilmesi için gösterdiği çabaya vurgu yapıldı.

Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e gösterdiği tepkinin övüldüğü mektupta, "Bu onur verici tutum nedeniyle teşekkür ediyoruz. Türkiye'nin sürekli haktan yana olmasını temenni ediyoruz. Bu süreç, bölge ve dünya için parlak bir sayfa açtı" ifadeleri kullanıldı.

Büyükelçi Çevik, mektubu kabul ederek, Türkiye'nin Gazze'de yaşananlara bakış açısı ile Orta Doğu'da barışın sağlanmasına yönelik bakış açısının aynı olduğunu söyledi. Çevik, "Bu bölgede akan kanların durması, barışın gelmesini umut ediyoruz" dedi.

Türkiye'nin bölgede barışın sağlanması için her türlü katkıyı yaptığını belirten Çevik, bu çerçevede Suriye ile İsrail arasında yürütülen dolaylı barış görüşmelerinde Türkiye'nin üstlendiği role dikkati çekti.

Çevik, Suriye Öğrenci Federasyonunun yanı sıra Suriye'de eğitim gören diğer Arap ülkelerinin öğrencilerini temsil eden Arap Öğrenci Federasyonu temsilcilerini de kabul etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*