Sürmene cinayet zanlısı akıllı çıktı

Sürmene cinayet zanlısı akıllı çıktı  	.15609
  • Giriş : 27.03.2008 / 19:05:00
  • Güncelleme : 27.03.2008 / 18:50:01

Trabzon'un Sürmene ilçesinde yaklaşık 3 ay önce eşi ve 6 çocuğunu öldüren Hasan Danışmaz'ın akli dengesinin yerinde olduğu belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başsavcının talebi üzerine Karadeniz Teknik Üniversitesi(KTÜ) Tıp Fakütesi Farabi Hastanesi'nde muayene edilen zanlının cezasını azaltacak herhangi bir akıl hastalığının bulunmadığı saptandı. Zanlı 7 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanacak.

Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Sürmene Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanlığı'nda muayene edilen Hasan Danışmaz'ın, cezasını azaltacak herhangi bir akıl hastalığının bulunmadığı saptandı. Soruşturmayı tamamlayan Sürmene Cumhuriyet Başsavcılığı, Hasan Danışmaz hakkında hazırlanan fezlekeyi Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi. Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, dosyayı inceledikten sonra Danışmaz hakkında 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açacak.

Korkunç katliamın zanlısı, eşi ve 6 çocuğunu kasten öldürmek suçundan 7 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanacak. Hatırlanacağı gibi adam öldürmek suçundan sabıkalı Hasan D.(38), 7 Ocak gecesi Sürmene'nin Soğuksu Mahallesi'ndeki evinde, eşi Hashatun ile çocukları Nurten (3), Hasan (7), Emrullah (14), Havva (16), Coşkun (18) ve Melek Danışmaz'ı (20) kurşunlayarak öldürmüş, daha sonra kaçtığı Armutlu köyünde özel harekat ekiplerinin operasyonu sonucu yakalanmıştı. Katliam evinde 23 adet boş kovan bulunurken, yakalandıktan sonra savcılıkta sorgulanan Hasan D., oğluyla tartışmaya başladıklarını ve sonrasında yaşananları hatırlamadığını ileri sürmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious