Sürpriz Genelkurmay zirvesi sona erdi

Sürpriz Genelkurmay zirvesi sona erdi.8292
  • Giriş : 08.01.2009 / 00:42:00
  • Güncelleme : 08.01.2009 / 01:17:01

Genelkurmay Başkanı Başbuğ kuvvet komutanlarının Ergenekon zirvesi sona erdi. Ne açıklama yapıldı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ Kuvvet Komutanlarıyla sürpriz şekilde bir araya geldi. Saat 17:30'da başlayan toplantı yaklaşık 6 saat sürdü.

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, bugün yaşanan gelişmeler üzerine Kuvvet Komutanlarıyla birlikte Genelkurmay Karargahı´nda görüşme yaparak durum değerlendirmesi yaptı.

Saat 17.30 itibariyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, kuvvet komutanlarını Genelkurmay Karargahı´na çağırdı.

Saat 17.30 da başlayan toplantıda Orgeneral Başbuğ, bugün yaşanan gelişmeleri kuvvet komutanlarıyla görüştü. Orgeneral Başbuğ ve kuvvet komutanlarının durum değerlendirmesi yaptığı bildirildi.

Saat 23:30 civarında sona eren toplantıdan sonra açıklama yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu

Komutan eşlerinden ziyaret

Öte yandan, dün bir sürpriz ziyaret de komutan eşleri gerçekleştirdi. Tuncer Kılınç'ın lojmanlardan gözaltına alınması üzerine Orgeneral Başbuğ'un eşi Sevil Başbuğ ile diğer komutan eşleri Kılınç'ın evine giderek, Kılınç'ın eşi Güney Kılınç'a “geçmiş olsun” ziyaretinde bulundular. Bu ziyaret Orgeneral Başbuğ'un talimatıyla daha önce tutuklanan emekli orgeneraller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur'un Kocaeli Garnizon Komutanı Korgeneral Galip Mendi tarafından ziyaret edilmesini de akıllara getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*