Sürpriz ziyaret Eruygur'u çok etkilemiş

Sürpriz ziyaret Eruygur'u çok etkilemiş.9831
  • Giriş : 09.09.2008 / 00:35:00
  • Güncelleme : 08.09.2008 / 22:11:22

ADD Genel Başkanı emekli Org. Eruygur, TSK'nın yaptığı ziyaretten memnun olduğunu yöneticileri aracılığı ile iletti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eruygur, "Hiç şüphemiz olmayan bir ziyareti." diyerek memnuniyetini dile getirdi. Eruygur ve Tolon'u bugün aileleri de ziyaret etti.

ADD yöneticileri, Ergenekon Soruşturması kapsamında Kocaeli Kandıra F Tipi Cezaevi'nde yatan genel başkanları Orgeneral Eruygur ve emekli Orgeneral Hurşit Tolon'u ziyaret etti. Ziyareti, ADD Genel Sekreteri Suay Karaman, Genel Yürütme Kurulu Üyesi Celal Akpınarlı ve ADD Kocaeli Şube Başkanı Bozkurt Uslu yaptı. Bir saatlik görüşmeden sonra heyet, çıkışta Eruygur'un mesajlarını aktardı. Eruygur'un özellikle TSK adına Kocaeli Garnizon Komutanı Korgeneral Galip Mendi'nin yaptığı ziyaretten memnun olduğunu belirten Uslu, Eruygur'un ziyaretle ilgili mesajlarını şöyle aktardı; "Biz umudumuzu neden koruduğumuzu yaşayıp gördük. Yapılacağından hiç şüphemiz olmayan bir ziyaretti. Günü bugünmüş. Bu çok önemliydi. Bu ülkenin sahipsiz olmadığını tekrar gördük ve yaşadık."

Ziyarette genel başkanlarına örgütle ilgili bilgi verdiklerini belirten ADD Genel Sekreteri Karaman, bundan sonra her Pazartesi günü görüşme yaparak yapacakları faaliyetleri anlatacaklarını söyledi. Görüşmede genel başkanlarının fikirlerini de aldıklarını aktaran Karaman, "Genel olarak morali çok iyi. Bu sürecin geçeceğine inanıyoruz. Genelkurmay'ın yaptığı ziyaret için de genel başkanımız memnuniyetlerini dile getirdiler. Zaten bu beklenen bir şeydi. Zamanlaması belki biraz uzun oldu. Biz Türkiye'nin bu sancılı süreci bir an önce atlayıp aydınlık günlere yol almasını düşünüyoruz. Ergenekon Soruşturması da son derece yanlış. Dayanakları olmayan çok savsataya getirilen bir olay. Yargılama sonucunda tüm sanıkların hepsi salıverilecektir. Beklemekten başka yapılacak bir şey yok. Bu bekleme ne kadar kısa olursa Türkiye için o kadar iyi olur." dedi.

Emekli orgeneraller Eruygur ve Tolon'un aileri de bugün Kandıra F Tipi Cezaevi'ne gelerek ziyaret etti. Eruygur'u eşi Mukaddes ve kızı Ayça ziyaret ederken, Tolon'u ise kuzeni ve yakın akrabaları ziyaret etti. Ziyaretten sonra basınla görüşmek istemeyen Eruygur'un eşi ve kızı daha sonra özel bir taksiye binerek cezaevinden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*