Sürücü uyudu, canavar uyandı

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

Sivas'ın Suşehri ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Araçta bulunan sürücü Şenol Selimoğlu feci şekilde yanarak ve oğlu Emre Selimoğlu(8) iç kanama ve beyin taranvayı geçirerek olay yerinde can verdi.
Suşehri D-100 karayolunda meydana gelen kaza ve fren sesini duyan köylülerin yoldan geçen bir aracı durdurarak yaralıları hastaneye kaldırdıkları kaydedildi.

Giresun'un Çamoluk beldesinden yola çıktıkları belirtilen sürücünün eşi Hatice Selimoğlu'nun (25-26 yaş tahmini) yaralı olarak Suşehri Hastanesi'ne oradan da Sivas'a sevk edildiği öğrenildi.

Sürücüsünün uyuduğu tahmin edilen aracın köprü üzerine geldiğinde fren yaptığı ve Hatice Selimoğlu ile kızı Emine Selimoğlu'nun (12) yaralı olarak araçtan çıktıklarını belirtildi. Kaza, Emre Selimoğlu'nu köprünün altında yaralı gören köylülerin emniyete haber vermesi sonucu öğrenildi.

Suşehri Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Emre Selimoğlu'nun yolda yaşamını yitirdiği ve anne Hatice Selimoğlu'nun ise hayati tehlikesi bulunduğu gerekçesi ile Sivas'a sevk edildiği bildirildi.

Öte yandan sürücüyü araçtan çıkarmaya çalışan kurtarma ekibinin çalışma yaptığı sırada yolu trafiğe kesen polislerden kaçmak isteyen başka bir araç olay yeri yakınlarında kaza yaptı.

34 TZ 3688 plakalı aracın sürücüsünün genç olduğu ve ehliyetinin olmadığı için polisleri görmesi üzerine köprüye gelmeden köy yoluna döndüğü bir bir dakika sonrada kaza yaptığı görüldü.

İlk müdahalenin ardından genç sürücünün hastaneye kaldırıldığı ve sağlık durumunun da iyi olduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious