Sürücülere bayram trafiği uyarısı

Sürücülere bayram trafiği uyarısı.11135
  • Giriş : 18.10.2006 / 00:00:00

Bolu Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri, bayram tatilinde Bolu Dağı'nı kullanacak sürücüleri uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Bolu Emniyet Müdürlüğü trafikten sorumlu Müdür Yardımcısı Mustafa Özgür, sürücülerin bayram tatiline çıkmadan önce araçlarının bakımını yaptırması gerektiğini söyledi. Özgür, “Sürücülerimizin yol şartlarına göre araçlarını hazırlaması, kendilerini yola hazır hissetmesi gerekiyor. Sürücülerimiz uykusuz yola çıkmamalı ve yolculuk sırasında trafik kurallarına uymalı” dedi.

Bayramdan önce trafik kontrollerinin arttırıldığını kaydeden Özgür, ”Güzergah boyunca ekiplerimiz belirlemiş olduğumuz noktalarda, hız kontrolü, alkol gibi kontrolleri yapıyor. Güzergahta her 30 kilometrede bir ekibimiz sabit veya seyir halinde trafik kontrollerini sürdürecekler” diye konuştu.

Muhtemel kazalara karşı hazırlıklı olduklarını söyleyen Özgür, şunları kaydetti:

“Bolu Dağı'nda meydana gelebilecek bir kazada trafiğin durması esnasında yolun trafiğe devam etmesi için en seri şekilde kazaya müdahale edilecek. Ve diğer araçların trafik seyrini kolaylaştıracak tedbirler alınacak.”

Kaza anında trafik ekiplerinin trafiği rahatlatacağını, trafiği belirli yerlerde, belirli duraklarda baraj şeklinde durduracağını belirten Özgür, ”Çalışmaları seri bir şekilde yaptıktan sonra yolu trafiğe açacağız. Personel ve araç gereç olarak çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious