Sürücülere Ramazan ayı uyarısı

Sürücülere Ramazan ayı uyarısı.15602
  • Giriş : 02.09.2008 / 10:39:00

Trafik Hizmetlerinden Sorumlu Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Celal Uzunkaya, hoşgörü ayı olan ramazanda, sürücülerin de birbirlerine karşı hoşgörülü ve saygılı olmalarını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uzunkaya, eğitim ve altyapı çalışmaları ile arttırılan denetimler sonucunda, Ocak-Temmuz arasında meydana gelen trafik kazalarındaki ölü sayısında geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 16 oranında ciddi bir azalma olduğuna dikkati çekerek, azalmanın ramazan ayı boyunca da sürmesi için vatandaşlara çağrıda bulundu.

Açlık, susuzluk ve yorgunluğa bağlı olarak reflekslerin yavaşlaması ve dikkat dağılmasına karşı sürücülerin ramazan ayında her zamankinden fazla dikkatli, sabırlı ve duyarlı olmalarını isteyen Uzunkaya, ayrıca sürücülerin birbirlerine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davranmaları gerektiğini söyledi.

Sürücülerin, trafik kurallarına uyarak araç kullanmalarının hem kendileri hem de diğer sürücüler açısından hayati önem taşıdığına işaret eden Uzunkaya, hız limitlerine, trafik kural ve işaretlerine uyulmasını, geç saatlere kadar uyumayan vatandaşların kesinlikle uzun yola çıkmamalarını istedi. Uzunkaya, ramazan boyunca sürücülerin iftara yetişmek için acele ederek, kendilerini ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürmemelerini tavsiye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*