Sürücülerin fotoğraf makinası talebinde artış var

Sürücülerin fotoğraf makinası talebinde artış var.13476
  • Giriş : 29.03.2008 / 06:53:00
  • Güncelleme : 29.03.2008 / 00:11:28

Kaza yapan sürücülerin makbuz tutarak fotoğraf çekecek olması, fotoğraf makinesi satışlarını arttırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yeni dönemde kaza yapan sürücülerin polis gibi makbuz tutarak fotoğraf çekecek olması, fotoğraf makinesi ve kameralı cep telefonu satışlarını arttırdı. Fotoğraf makinesi satışı yapan işyeri sahipleri, uygulamanın yürürlüğe girmesiyle satışların daha da artmasını bekliyor.

Ölüm ya da yaralanma ile sonuçlanmayan hasarlı trafik kazalarında 1 Nisan'dan itibaren polis devre dışı kalacak. Kazaya karışan taraflar, artık saatlerce trafik polisini beklemeksizin kaza tutanağını kendileri düzenleyebilecek. İşlemlerin hızlanması ve trafik akışının kesilmemesini amaçlayan uygulamanın başlama günü yaklaşınca sürücüler de harekete geçti. Sürücüler yeni uygulama için gerekli malzemeleri satın almaya başladı. Bu uygulama, fotoğraf makinesi ve kameralı cep telefonu satanların yüzünü güldürüyor.

Yeni uygulamanın gündeme gelmesiyle satışlarında bir artış olduğunu belirten Doğan Color sahibi Salim Doğan, müşterileri daha çok dijital fotoğraf marinalarına yönlendirdiklerini söyledi. Uygulamayı duyduktan sonra fotoğraf makineleri siparişi verdiklerini belirten Salim Doğan, fotoğraf makinelerin fiyatlarının 220 YTL değerinde olduğunu kaydediyor. Doğan, tutanak sistemi için fotoğraf makinesi almaya gelen müşterileri bu makinelere yönlendirdiklerini aktardı.

Sürücülerin kullanımı kolay ve yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraf makinelerini tercih ettiğini anlatan Doğan, "Vatandaşların eksper mağduru olmamaları için kameralı cep telefonu yerine fotoğraf makinesi almalarını öneriyoruz" dedi.

Uygulamanın başlayacağı 1 Nisan 2008 tarihinden itibaren satışların katlanmasını beklediklerini belirten Salim Doğan, yeni sistem sayesinde işlerinin açılacağını dile getirdi.

Sistemin faaliyete geçmesine günler kala sürücüler fotoğraf makinesi almak için teknoloji mağazalarına gidiyor. Kaza yaptığında mağdur olmamak için fotoğraf makinesi almaya gelen Birol Gülnar, "Avrupa'nın bir çok ülkesinde yıllardır ceza makbuzunu kaza yapan sürücüler hazırlıyor. Bu uygulama o ülkelerde sağlıklı şekilde sürdürülüyor. Türkiye'de de vatandaşlar üzerine düşeni yaparsa trafikte oluşan kargaşa çözülür" değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious