Sus! Konyalılar duymasın

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Konya merkez Selçuklu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri semt pazarlarında vatandaşları uygunsuz şekilde bağırarak rahatsız eden esnafa ceza kesiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Semt pazarlarında halkın rahat ve huzurlu alışveriş yapmaları için çalışmalarını sürdürdüklerini bildiren Selçuklu Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Baykal, bu konularda duyarlı olduklarını ifade etti.

Selçuklu ilçesinde bulunan 14 semt pazarında denetim ve kontrolerini artırdıklarını belirten Baykal, pazar denetim ekiplerinin fırsatçılara göz açtırmadığını söyledi. Baykal, "Çevre düzenine büyük önem veriyoruz. Pazar esnafının özellikle tezgahlarının çevrelerini temiz ve düzenli tutmaları konusunda uyarıyoruz." dedi.

Kurallara uymayan 52 pazar esnafına cezai işlem uyguladıklarıni bildiren Baykal, "Zabıta Müdürlüğü olarak ilçemiz sınırları içerisinde düzeni sağlamak, ilçe halkının sağlık ve sosyal huzuru korumak ve bunun için kararların yürütülmesini sağlamak görevimizdir. Bu amaçla ilçemizdeki 14 adet semt pazarında halkın rahat ve huzurlu alışveriş yapması için Semt Pazarları Yönetmeliği gereğince zabıta memurlarımız esnafımızdan kurallara uyması istenmektedir. Esnaflarımızdan çevre temizliğine uymaları için tezgah önüne çöp kovası koymaları, yüksek sesle bağırmamaları, uygunsuz kelimeler kullanmamaları, eksik gramajda ürün satmamaları, hijyenik poşet kullanmaları, etiket takmaları, vatandaşlarımızın gezi yollarını açık tutmaları için denetimlerimizi periyodik olarak devam ettirmekteyiz. İlçe halkının sağlık ve huzuru için bunlar çok gereklidir." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious