Susam sanıp zehirlendiler

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Başka bir bitki ile karıştırarak tohumlarını yedikleri yabani ot yüzünden, bilincini kaybeden 4 arkadaş, yoğun bakıma alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre olay Konya'nın Taşkent ilçesine bağlı Çetmi Kasaba'sında meydana geldi. Sürekli birlikte dolaşan 4 arkadaş karayolu kenarında buldukları dikenli bir bitkiyi susam sanarak kopardılar. Kopardıkları bitki köklerini eve götüren vatandaşlar, iğneli bitkinin tohumunu çıkararak yemeye başladı. Getirdikleri bitkilerin hepsini yiyen arkadaşlar daha sonra evlerine dağıldı. Kısa bir süre sonra abisiyle televizyon izleyen Yusuf Eşiyok, abisine televizyonun ekranının net olarak göremediğini söyledi. Bunun üzerine Taşkent Devlet Hastanesine başvuran abisi, kardeşinin şuurunu kaybettiğini öğrendi.

Bir müddet sonra diğer arkadaşlar da aynı şikayetle hastaneye başvurunca doktorlar ilk defa karşılaştıkları bu durumun ne olduğuna teşhis koyamadı. Bunun üzerine Konya'daki çeşitli hastanelere sevkedilen 4 kişi hemen yoğun bakıma alındı. Konya Numune Hastanesi'ne kaldırılan Yusuf Eşiyok, hastanede ambulanstan inerken görevlilere zorluk çıkardı. "Banyo nerede ben abdest alacağım." diye bilinçsizce konuşan gence yapılan ilk müdahale sonrası şuur bulanıklığı teşhisi kondu.

17 yaşındaki Yusuf Eşiyok'un, ÖSS'de kazanmış olduğu ODTÜ Türkçe Öğretmenliği için yakın zamanda Ankara'ya gideceği öğrenildi. Çeşitli hastanelere kaldırılan diğer dört arkadaşın durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious