Susuz kalan mahalleli sokağa döküldü

  • Giriş : 15.09.2006 / 00:00:00

Erzurum'un Çırçır Mahallesi'nde bir haftadır suların akmaması vatandaşları perişan etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyükşehir Belediyesi'nin kış gelmeden su borularını yenilemesi vatandaşları sıkıntıya soktu. Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, su borularının değiştiği için su kesintileri yaşandığını Ramazan ayında hiçbir sorunun kalmayacağını ve vatandaşların rahat edeceğini dile getirdi. Su borularını eskidiğini ve yenilenmesi gerektiğinin altını çizen Küçükler "Halkımıza daha iyi hizmet sunmak için gece gündüz çalışıyoruz. Su boruları uzun süreden beri değişmemiş. Eskiyen borulardan sağlıksız su akıyordu. Belediye olarak kış gelmeden boruları yenileme kararı aldık. Vatandaşlara sağlıklı ve temiz su vermek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz." dedi.

Çat Barajı'nın faaliyete geçmesiyle şehirde su sorununun olmayacağını aktaran Küçükler, "Erzurum'da su sorunu Çat Barajı'nın faliyete geçmesi ile biter. Belediye olarak barajın kullanılmasına kadar 4 kuyu açtık. Ancak su sorununa kesin çözüm barajın bir an önce bitirilmesidir." şeklinde konuştu.

Su kesintisi bir haftadır susuzluk yaşayan mahalleyi sokağa döktü. Ellerinde bidon ve kovalarla çeşmelere akın eden vatandaşlar kuyruklar oluşturdu. Kimi yürüyerek kimi bisikletiyle kimisi ise arabasıyla geliyor çeşme başlarına. Ellerindeki bidonlara alabildikleri kadar su doldurmanın telaşında olan vatandaşlar arasında zaman zaman su sırası tartışmaları yaşanıyor.

Vatandaşlar bir haftadır su verilmedi için evlerinde ne banyo yapabildiklerini ne de ihtiyaçlarını görebildiklerini belirterek, "ESKİ'nin bir an önce su sorununu çözmesini istediler.

Mahalle sakinlerinden Osman Kabayel Büşükşehir Belediyesi'ne defalarca dilekçe yazmasına rağmen bir sonuç alamadığını bir haftadır sularının akmadığını söyledi. Kabayel, evinde bir haftadır çamaşır makinesinde çamaşırın beklediğini temizlik ihtiyaçlarını görememekten yakındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious