Susuzluk endişesi bidon satışını arttırdı

Susuzluk endişesi bidon satışını arttırdı.28190
  • Giriş : 04.06.2007 / 09:07:00

insanları tasarrufa yönlendirmeye ve günlük alışkanlıklarda değişime yol açmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yağışların mevsim normallerinin çok altında seyretmesi ve özellikle İstanbul'da yazın su sıkıntısı olacağı endişesi insanları tasarrufa yönlendirmeye ve günlük alışkanlıklarda değişime yol açmaya başladı. Susuzluk endişesi su deposu satışlarını dörde, bidon satışlarını ona katlarken, hamamlar kuyularının yetersiz kalması durumunda kapanma tedirginliği yaşıyor. Günlük ortalama 60-70 ton su ihtiyacı bulunan oteller, lavabo musluklarına taktıkları filtreler, suyun boşa akmasını engelleyen elektronik musluklar ve duş başlarına taktıkları küçük aygıtlarla günlük kullanımı 40 tona kadar düşürebiliyor. Yüzde 50 su tasarrufu sağlayan armatür serisi üreten Elmor'un Genel Müdürü Hakan Günderen, "4 kişilik bir ailenin standart bir batarya yerine termostatik batarya kullanmakla elde edeceği yıllık su tasarrufu 26 tondur" dedi.
Kartal Plast Polyester'in sahibi Mehmet Çankaya, barajlarda su seviyesi düşmeden önce ayda 25-30 adet civarında olan su deposu satışlarınınşu an haftada 25-30'a yükseldiğini söyledi.

Su deposu izolasyonu talebinde yüzde 150'ye varan bir artış olduğunu belirtilirken, Eminönü'ndeki bahçe malzemesi satıcılarının bidon satışlarında da artış olduğu kaydedildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious