Süt tok tutuyor

  • Giriş : 13.09.2006 / 00:00:00

İftar ve sahur arasında süt içilmesi gün boyu tok tutuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ramazanda iftar ve sahur vakitleri arasında iki bardak süt içmenin oruçluları tok tutacağını belirten Erzurum Ziraat Odası (EZO) Başkanı Mücahit Harmandar, "İftar ve sahur arasında süt içilmesi vücudu gün boyu tok tutuyor. Süt tüketimini Ramazan’da arttırmak süt sektörünü de canlandırır" dedi.

Ramazanda süt içmenin oruçluların günlük besin ihtiyacını karşılayacağını belirten EZO Başkanı Harmandar, vücudun ihtiyaç duyduğu bütün vitaminlerin sütün bünyesinde bulundurduğunu kaydetti.

Ülkede süt üretiminin fazla olmasına rağmen tüketiminin çok az olduğunun da altını çizen Harmandar, "Bilimsel olarak iki bardak sütün o gün için vücudun gereksinim duyduğu, bütün enerjiyi karşılıyor. Vücudun tokluk duygusunu taşımasına neden oluyor. İftar ve sahurda gazlı içecekler tüketmek yerine, besleyici ve doyurucu olduğu için süt içilmesini tavsiye ediyoruz" diye konuştu.

Ramazanda, süt tüketiminin artması halinde sektörde canlılık yaşanacağını ve süt tüketim alışkanlığının artacağına da dikkat çeken Harmandar, "Hem sağlık hem de süt üreticilerinin ekonomik kalkınması için süt içelim, süt ikram edelim" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious