Sütün yeni fiyatı 59 kuruş

Sütün yeni fiyatı 59 kuruş.11045
  • Giriş : 06.07.2009 / 18:10:00

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde süt ihalesi yapıldı.Süt Üreticileri Birliği tarafından 3 ayda bir yapılan ihalede sütün fiyatı 59 kuruş olarak tespit edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yenişehir ilçesinde süt ihalesi yapıldı.Süt Üreticileri Birliği tarafından 3 ayda bir yapılan ihalede sütün fiyatı 59 kuruş olarak tespit edildi.

Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılan ihaleye besiciler ve mandıracılar katıldı. Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, Temmuz- Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan ihalenin ilçeye hayırlı olmasını dileyerek, "İnşallah üreticimiz ve sanayicimiz memnun kalır.

Yenişehir'de süt her zaman çevre il ve ilçelerden daha pahalı satılmıştır. Bunda alıcı firmalarımızın payı büyük, kendilerine teşekkür ediyorum. Geçen ihalede sütümüz 517 liraya satılmıştı. Bu ihalede taban fiyatı 59 kuruş olarak belirledik. Çevre il ve ilçelerde yapılan ihalede süt 59 kuruşa satıldı" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından firmalar taban fiyatının diğer il ve ilçelerdeki gibi 59 kuruş olmasını istediler. Bunun üzerine süt taban fiyatı Yenişehir'de de 59 kuruştan açıldı. Yapılan ihalede toplam 87.902 litre süt satıldı.

İhaleye İtimat, Küçük Çiftçlik, Gespa, Eker, Ata Kardeşler, Ata Gıda, Serdar Ticaret. Yalçınlar, Sütaş ve Pet Süt firmaları katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*