Suudi Arabistan'dan ihracata destek

Suudi Arabistan'dan ihracata destek.6982
  • Giriş : 15.10.2008 / 14:17:00

Suudi Arabistan’dan petrol dışı malların ihracını teşvik için kurulan Suudi İhracat Programı (Saudi Export Program- SEP) Türkiye Finans ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Anlaşma ile Türkiye Finans, SEP garantisi ile Suudi Arabistan'dan ithalat yapan Türk firmalarına, uzun vadeli finansman imkanları sunacak.

Türkiye Finans müşterileri bu anlaşma ile Suudi mallarını uygun şartlarda ve Türkiye Finans garantisi ile Türkiye'ye ithal edebilecek.

Türkiye Finans, Suudi Arabistan'dan yapılacak petrol dışı mal ithalatlarında SEP garantisi altında uzun vadeli finansman imkanı ve sigorta kolaylıkları sağlıyor. Yapılan anlaşmaya göre Türkiye Finans, finanse edilen rakamın geri ödemesinden de sorumlu olacak ve ithalatçının kredi riskini taşıyacak, böylece prosedürler azalacak.

Anlaşma ile ilgili bir değerlendirme yapan Türkiye Finans Genel Müdürü Yunus Nacar, “Suudi Kalkınma Fonu'nun bir programı olan SEP ile Türkiye Finans arasında gerçekleştirilen bu anlaşma her iki ülke arasındaki ticari ilişkinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynayacaktır. Türkiye Finans bu anlaşma ile ekonomik kriz ortamında ithalatçı firmalarımıza önemli finansal avantajlar sunmaktadır” dedi. İstanbul'da düzenlenen imza törenine katılan SEP Genel Müdürü Ahmed M. Al-Ghannam ise gerçekleşen bu anlaşmanın iki ülke ilişkilerini daha da geliştireceğine işaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*