Suudi Bakandan doktor talebi

  • Giriş : 22.01.2007 / 00:00:00

Suudi Arabistan Sağlık Bakanı Hamad Al-Manaa Türkiye ziyaretinde Türk firmalarını Arabistan'a davet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bunların donanıma ihtiyacı var" dedi. Konuk bakanın Türkiye'den doktor talebinde bulunduğu öğrenildi.

Suudi Arabistan Sağlık Bakanı Al-Manaa, Türkiye'ye resmi ziyarette bulundu. Al-Manaa ile görüşen Sağlık Bakanı Recep Akdağ daha sonra basın toplantısı düzenledi.

Akdağ, Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı'ndan bakan düzeyinde Türkiye'ye ilk kez bir ziyaret söz konusu olduğunu ve iki ülke arasında işbirliğini pekiştirmeyi hedeflediklerini anlattı. "Maalesef ilişkilerimizi yakınlaştırmakta geç kalınmış. Ancak bunu telafi etmek istiyoruz" diyen Akdağ, toplam 30 milyonluk nüfusa sahip körfez ülkeleriyle ilaç, sağlık personeli ve karşılıklı sağlık tesisleri yatırımları konularında işbirliği içinde olacaklarını dile getirdi. Akdağ, Türkiye'de yapılmasını planladıkları sağlık kampüsü tesislerine Suudi Arabistan'dan da talipli yatırımcı beklediklerini söyledi. Bu konuda yanlış anlama olmaması gerektiğini kaydeden Akdağ, Suudi sermayesine özel bir durum olmadığını vurgulayarak, "Biz tesislerimizi için ihale açacağız. Bunu ikili anlaşmalarla yapmayacağız. İhaleyi yerli veya yabancı kim kazanırsa o tesisi yapacaktır" dedi.

SEVDA TEPESİ SORULARINI YANITSIZ BIRAKTI

Konuk bakan Al-Manaa, "Türkiye'ye işbirliği kapılarımızı sonuna kadar açmış bulunuyoruz. Kralımız Bin Abdülaziz'in imza attığı işbirliği anlaşması çerçevesinde Türk firmalarını davet ediyoruz. Ülkemizde yeni bitmiş veya inşaa halinde 100 hastane ve 2 bin sağlık merkezi bulunuyor. Bunları tefriş etmek için firmalarınızı bekliyoruz. Özellikle ilaç firmalarını piyasamızda görmek istiyoruz" diye konuştu. Konuk bakanın Türkiye'den doktor talebinde bulunduğu öğrenildi.

Al-Manaa, buradaki temasları sırasında Sevda Tepesi konusunda bir girişimi olup olmayacağı konusundaki soruyu ise yanıtsız bıraktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious