Suudi Kralı İstanbul'a geldi

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Ahmet Nejdet Sezer'in davetlisi olarak Türkiye'de bulunan Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdüllaziz El Suud, Ankara'daki temaslarını tamamlayarak İstanbul'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Krall Abdullah uçaktan indiği sırada, uçağın merdivenlerine serilen kırmızı halıya takılarak düşme tehlikesi geçirdi. Kral, son anda yanındakiler tarafından tutularak düşmesi engellendi.
Suudi Arabistan Kralını Atatürk Havalimanı'nda İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve diğer yetkililer karşıladı.

Kraliyete ait 7 özel uçak ve yaklaşık 300 kişiyle Ankara'ya gelen Suudi Arabistan Kralı, buradaki temaslarının ardından İstanbul'a geldi. Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde karşılanan Kral Abdullah, aprona getirilen özel araç ile ayrıldı. Kral ile beraberindekiler 85 araçla kalacakları Çırağan Oteli'ne geçti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kral onuruna akşam Dolmabahçe Sarayı'nda yemek verecek. Kralın yemek saatine kadar başta Topkapı Sarayı olmak üzere İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerini gezmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious