Suudi prensi şaşırtan komutan Şırnak'ta

Suudi prensi şaşırtan komutan Şırnak'ta.10412
  • Giriş : 12.07.2009 / 07:30:00
  • Güncelleme : 12.07.2009 / 00:04:41

Suudi Prens'in verdiği içinde 150 bin dolar bulunan 30 zarfı iade eden o komutan Şırnak'ta.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Suudi Arabistan Kraliyet ailesinden Prens Mohamed Bin Suud Al- Faisal Al Suud'un 2 yıl önce tatil yaptığı Bodrum'da memnuniyetini dile getirmek amacıyla verdiği, içinde 5'er bin dolar bulunan 30 zarfı iade etmesiyle Türkiye'nin gündemine oturan Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Ergun Cebeci, Şırnak Tabur Komutanlığı'na atandı.

Binbaşı Cebeci için Bodrum'da düzenlenen veda yemeği duygulu anlara sahne oldu.

Geçen salı günü İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı ile ilişiğini kesen evli ve 2 çocuk babası, 44 yaşındaki Binbaşı Ergun Cebeci için Bodrum Emniyet Müdürlüğü'nce Azka Otel'de veda yemeği verildi.

Yemeğe Kaymakam Abdullah Kalkan, İlçe Emniyet Müdürü Niyazi Turgay, Bodrum Belediye Başkanı DP'li Mehmet Kocadon, Cumhuriyet Başsavcısı Ömür Topaç, belde belediye başkanları, jandarma komutanları ve emniyet mensupları eşleri ile birlikte katıldı.

Gecede Kaymakam Kalkan ve Başkan Kocadon, Bodrum'da 3 yıl görev yapan Binbaşı Cebeci'ye katkılarından dolayı teşekkür plaketi ve tablo hediye etti.

Kocadon, “Binbaşı Cebeci görev yaptığı süre içerisinde kamu personeline ve vatandaşlara verdiği desteğin yanısıra örnek ve tarihte iz bırakacak davranışları ile ilçemiz halkının sevgisini saygısını kazanmış değerli bir komutanımızdır.

Yeni görevinde başarılar dilerken Bodrum'daki başarılarını yeni görev yerinde de sürdüreceğine inancımız sonsuz” dedi.

“ŞIRNAK VEYA BODRUM HİÇ FARK ETMEZ”

Binbaşı Cebeci, gerçekte hiçbir zaman Bodrum'a veda etmeyeceğini belirterek, “Şırnak veya Bodrum hiç fark etmez. Ülkemizin her karış toprağı bizim için değerli ve önemli.

Bu nedenle sizlerden bir süreliğine ayrılsam da her zaman kalbim Bodrum'la birlikte olacak. Dünyanın turizmde gözbebeği olan Bodrum'da devlet kurumlarının ve vatandaşların uyumlu, bürokrasinin ahenk içerisinde çalışmasıyla ne denli başarılı olunabileceğini hep birlikte gösterdik. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ARAP PRENSİNİ ŞAŞIRMIŞTI

Suudi Arabistan eski Kralının oğlu Prens Mohamed Bin Suud Al-Faisal Al Suud, 4 Temmuz 2007'de eşi ve çocukları ile birlikte özel uçakla Bodrum'a gelerek Yalı Beldesi'ndeki Kempinski Barbaros Bay Hotel'e yerleşmişti.

15 Temmuz'a kadar otelde kalan Prens ve ailesi, ayrılmadan önce, geçirdikleri huzurlu tatil için teşekkür etmek amacıyla içlerinde 5'er bin dolar bulunan 30 zarfı, otel müdürleri, personeli ve korumalık yapan sivil jandarmaların da bulunduğu görevlilere dağıtılması isteğiyle Bodrum Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Ergün Cebeci'ye teslim etmişti.

Binbaşı Cebeci, “Türk askeri veya hiçbir güvenlik görevlisinin bu tür bir tarz içinde olması beklenemez. Biz sadece görevimizi yaptık” diyerek zarfları iade etti. Yanında da kırmızı- beyaz gül ve karanfillerden oluşan çiçek demeti sunmuştu.

Tavır karşısında çok şaşıran Prens Al Suud, Binbaşı Cebeci'ye sarılırken, “Türk askerinin onur ve gururunu biliyorum. Bu nedenle sizi kırdıysam özür dilerim. Ben ve ailemin huzurlu bir ortamda tatil yapmasını sağladığınız için çok teşekkür ederim. Bundan sonra Bodrum'u ve Türkiye'yi ikinci vatanım gibi görüyorum” demişti.

Aynı günlerde, Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın Almanya'nın Berlin kentinde, kendisine eşlik eden 10 motosikletli polise toplam 24 bin dolar bahşiş vermesi, “İşte Türk askerinin farkı bu” yorumlarına neden olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*