'Szymek futbolu bırakmaz'

'Szymek futbolu bırakmaz'.4913
  • Giriş : 07.01.2007 / 00:00:00

Trabzonspor'lu yönetici İbrahim Hacıosmanoğlu, Szymkowiak'ın futbolu bırakmayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"Net bir açıklama yapamıyorum"

Belek'te IC Hotel Futbol Center'de Trabzonspor'un Ankaraspor ile yaptığı hazırlık maçının devre arasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İbrahim Hacıosmanoğlu, Ayman transferi konusunda yönetimde bir sorun olmadığını ifade ederek, ''Futbolcu kadrosundaki yapılanmadan doğan birtakım sorunlar var'' dedi.

Teknik direktör Ziya Doğan'ın isteği doğrultusunda oyuncuyu sağlık kontrolünden geçirdiklerini kaydeden Hacıosmanoğlu, şöyle konuştu:

''Şu anda alınmamasının nedeni birilerinin isteyip istememesi değil. Hocanın istediklerini yapıyoruz. Şu anda buraya gelmemesinin nedeni de yine hoca. Şimdilik net bir açıklama yapamıyorum. İlerleyen günlerde açıklama yapacağız.''

Hacıosmanoğlu, Marcelinho'ya Almanya'dan bir takımdan öneri geldiği biçiminde çıkan haberlerle ilgili olarak da, ''Şu anda kampta en istekli oyuncu Marcelinho. İkinci yarıda gerçek Marcelinho'yu herkesin göreceğini söylüyor. Kendisi uzun yıllar Trabzon'da kalacak şekilde plan yaptı. Çocukları Türkçe öğreniyor. Haberler yakıştırma ve uydurma'' dedi.

-''SZYMKOWIAK'IN FUTBOLU BIRAKMAYACAĞINI BİLİYORUZ''-
Hacıosmanoğlu, kulübe faks çekerek futbolu bıraktığını açıklayan Miroslaw Szymkowiak konusunda Polonya Futbol Federasyonu'ndan resmi yazı istediklerini söyledi.

''O yaşta bir futbolcunun futbolu bırakamayacağını biliyoruz'' diyen Hacıosmanoğlu, ''Trabzonspor'da ailevi nedenleriyle oynamıyor ama bunun yolu bu değildir. Hiç kimse Trabzonspor'u bırakıp, 'ben oynamıyorum' deyip de gitme hakkına sahip değil. Yazı geldikten sonra gerekeni yapacağız'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''Beşiktaş ile görüşmüşsünüz, Szymkowiak ile Ali Güneş'in takasıyla ilgili Beşiktaş ile görüştünüz mü?'' biçimindeki bir soru üzerine Hacıosmanoğlu, dün akşam Beşiktaş'ın kamp yaptığı otele kulüp başkanı Nuri Albayrak ile birlikte gittiklerini belirterek, ''Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve bazı kulüp başkanlarıyla yemek yedik. Gündemde transfer yoktu'' dedi.

Hacıosmanoğlu, Futbol Federasyonu ile ilgili gelişmeler konusunda da şunları söyledi:

''Türk futbolunu güzel yarınlara taşıyacaksak, bu birilerinin dayatmasıyla olmamalı. Federasyon özerk bir kuruluş. Planlarıyla projeleriyle gelecek olan insan Türk futbolunu bir yerlere taşımalı. Delegasyonun karşısına çıkıp plan ve projelerini anlatmalı. Bugünkü federasyonu istemeyen insanların Levent Bıçakcı federasyonu benzeri bir düzenle yeni bir oluşum içinde olduklarını görüyoruz. Bugünkü federasyona saygı duymayan insanların oluşturdukları oluşumla gelecek başkana yarın başkaları saygı duymayacak. Herkes sağduyulu olmalı. Herkesin benimseyeceği bir federasyon oluşacaksa bunu hep beraber bu camianın aktörleri oturup düşünmeli.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious