'Tabiatınıza uygun bitkilerle zayıflayın'

  • Giriş : 04.03.2006 / 00:00:00

İnsan yaratılışında ateş, toprak.hava ve suyun etkisi bitkisel tedavide de kıstas olarak kabul görüyor. Sıcak ve soğuk tabiatlı insanlar olduğu gibi soğuk ve sıcak tabiatlı bitkilerde bulunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Lokman hekimler gibi bitkilerle tedavi yöntemini yaklaşık 20 yıldan buyana sürdüren Hakkari, zayıflamak için yenilen ve içilen gıdaların tabiatları esas alınarak yapılmasının daha sağlıklı olduğunu belirtiyor.

Zayıflamak isteyenlerin kendi yapılarına uygun soğuk ya da sıcak tabiatlı gıdaları tercih etmesi gerektiğini aksi taktirde zayıflayalım derken kötü sonuçlarla karşılaşılabileceğine dikkat çeken Hakkari, sıcak tabiatlı insanlarda soğuk tabiatlı bitkileriden oluşan gıdaları soğuk tabiatlı insaların ise sıcak tabiatlı bitkilerden yapılmış yemekleri yada gıdaları tüketmesinin zayıflama da önemli bir faktör olduğunu dikkat çekiyor.

Hakkari, sıcak tabiatlı insanların soğuk tabiatlı olarak bilinen bitkilerden böğürtlen, bakla, kara dut, erik, gül, helile, havuç, hurma, kavun, kuzu kulağı, kantaron, menekşe ve marulun sıkça tüketmesini önerdi.

Hakkari, soğuk tabiatlı insanların ise zayıflamak ya da dengeli beslenmek için sıcak tabiatlı olan anason, ardıç, ada soğanı, bıldırcın otu, biberiye, buğday, çavşir otu, çemen, tarçın, deve dikeni, hava civa, hardal, havlıcan, keten tohumu, kebere ve kereviz gibi bitkilerle beslenmesini gerektiğine işaret ediyor.

Sıcak tabiatlı insanlarda sıkça görülen karaciğer, tansiyon, şeker, siroz, dalak, kalp, damar tıkanıklıkları, sinir sistemleri ve beyin rahatsızlıklarının görüldüğünü anlatan Lokman taha Llakaplı İbrahim Hakkari, "Bu rahatsızlığın görüldüğü yani sıcak tabiatlı insanlara nasıl ki sıcak tabiatlı bitkilerden yapılan ilaçlar verilmezse aynı şekilde de zayıflamak isteyen yada dengeli beslenen sıcak tabiatlı bir insana da sıcak tabiatlı bitkilerden yapılmış gıdalar tavsiye edilmez. Çünkü aynı kutuplar bir birini iter. Farklı kutuplar ise birbirini çeker aynı mıknatısla demir gibi.Bu yüzden zayıflamak istiyorsanız bu kuralı göz önünde bulundurmanız gerekiyor."diyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious