Taburcu olamadı kadrolu oldu

  • Giriş : 04.09.2006 / 00:00:00

Şehirlerarası otobüs şoförlüğü yaparken trafik kazası geçiren ve belinden aşağısı felç olan Mehmet Fırıldak, Kilis Devlet Hastanesi’nin kadrolu hastası oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çocuklarının eğitimlerini sürdürmeleri ve bir yerlere gelmeleri için elinden gelen fedakarlığı yaptığını anlatan Fırıldak, "Evim olmadığı için buradayım. Kazadan sonra hastane masrafları için büyük paralar harcadık. Malulen emekli oldum. Emekli maaşımla yaşamımı idame ettirmeye çalışıyorum. Hastane bana sahip çıkmasa şimdi sokaklarda olurdum. En azından bir sağlık sorunum olduğunda tek bir seslenmemle yardımcı olunuyor. " şeklinde konuştu.

Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fuat Karakuş ise kadrolu hastanın zor durumda kalmaması için hastanede yatması için çok önce bir karar verildiğini belirterek, "Hastane personelimizin özverisi ve yardımlarıyla burada kalıyor ve ihtiyaçlarını kendisi karşılıyor. Gidecek bir evi olmadığı için sokağa atmamız yanlış olurdu. Sayın Sağlık Bakanı’mız Kilis’teki incelemelerinde kendisiyle yakından ilgilendi. Yani artık devlet tarafından da tanınmış bir kadrolu hastamız oldu." görüşünü aktardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious