Tabutunu kadınlar taşıdı

  • Giriş : 01.08.2006 / 00:00:00

Duygu Asena'nın sarı güllerle süslenen cenazesini kadınlar taşıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İki gün önce vefat eden gazeteci-yazar Duygu Asena, Teşvikiye Camii'nde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi. Asena'nın naaşı, cenaze namazının ardından kadınlar tarafından taşındı. Öte yandan geçtiğimiz gün yaşamını yitiren gazeteci Ergil Tezerdi içinde Teşvikiye Camii'nde cenaze namazı kılındı.
Beyin tümörü nedeniyle tedavi gördüğü hastanede iki gün önce hayatını kaybeden gazeteci-yazar Duygu Asena için Vatan Gazetesi ve Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan törenlerin ardından cenazesi Teşvikiye Camii'ne getirildi. Buradaki cenaze namazına Asena'nın yakınları ile İstanbul Valisi Muammer Güler, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Sabah Gazetesi Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, Hürriyet yazarı Doğan Hızlan, Sezen Aksu, Orhan Gencebay, basın kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve çok sayıda ünlü isim katıldı. Cenaze namazından önce taziyeleri kabul eden Duygu Asena'nın kardeşi İnci Asena'nın üzüntülü olduğu gözlendi.

Cenaze namazının kılınması ardından Duygu Asena'nın sarı güllerle süslenen naaşını "Kadınlar, kadınlar her yerde kadınlar" şeklinde slogan atan bir grup kadın taşıdı.

Bu arada geçtiğimiz gün vefat eden gazeteci Ergil Tezerdi'nin cenaze namazı da Duygu Asena ile beraber kılındı. Cenaze araçlarına konulan Asena ve Tezerdi'nin cenazeleri Zincirlikuyu Mezarlığı'na götürülerek defnedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious