Taç Vakfı'ndan aşk şiirleri akşamı

Taç Vakfı'ndan aşk şiirleri akşamı.10146
  • Giriş : 11.11.2008 / 17:01:00

İnsanlık tarihinin en eski konusu, yüzyıllarca biçim değiştirmiş ama asla güncelliğini kaybetmemiş aşk...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Aşk bir farkına varış, bir idrak seviyesidir... 'Aşk odu önce ma'şuka, andan âşıka düşer.' derler, Yani aşk ateşi önce sevilene ondan sonra sevene düşer. Önce sevilende bir ateş yanmalı ki pervane onun etrafında dönsün, pervane o ateşi görsün, sonra aşkının farkına varsın... Pervane aşkını ispat edebilmek için gördüğü anda ışığı, etrafında dönmeye başlar.

Aşkın sadece kavuşmak olmadığını, aşkın tükenmeyen bir duygu olduğu, ayrılığın, beklemenin, özlemenin de aşka dair olduğu, insanın aşka düşünce çektiği acıları ve kutsallığı, muhteşem İstanbul manzarası eşliğinde şiirlerle paylaşılacak.

Taç Vakfı'nın 15 Kasım Cumartesi akşamı Simon Kalfa-Çatı'da düzenlediği aşk şiirleri akşamının konukları Prof.Dr. Hilmi Yavuz, Prof.Dr. İskender Pala, Dr. Mehmet Kalpaklı olacak.

Simon Kalfa-Çatı, Ortaköy'ün en güzel yapısı Simon Kalfa'nın muhteşem manzaralı çatı katında yer alıyor. Mekana ismini veren, Dolmabahçe Sarayını ve Ortaköy Camiini yapan Balyan ailesi mensuplarından Simon Kalfa burayı 1800'lerin ikinci yarısında kendine mesken olarak yapmış.

Bir yandan Taç Vakfı'nın restorasyon çalışmalarına kaynak sağlamak, bir yandan da konuk sayısını gereğince limitli tutmak kaygısıyla etkinliğe Taç Vakfı'na rezervasyon yaptıran konuklar katılabilecek.

Katılım ve Kayıt: Taç Vakfı www.tacvakfi.org.tr
Telefon: 0212 230 96 80- 0212 230 91 59

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*