Taciz ettiği kız tarafından vuruldu

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Konya'da bir kızı taciz edip evine zorla girmeye çalıştığı iddia edilen şahıs taciz ettiği iddia edilen genç kız tarafından vurularak öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre olay Konya'nın Merkez Karatay ilçesi Babıaksaray Mahallesi Cevizaltı Caddesinde bulunan bir apartmanda meydana geldi.

Evde 2 kardeşiyle beraber yaşayan Zeynep E. (20) daha önce babasının yanında çoban olarak çalıştığı iddia edilen evli ve 3 çocuk babası Mustafa Ç'yi (34) kendisini taciz ettiği iddiasıyla silahla vurarak öldürdü. Polis tarafından gözaltına alınan genç kız polise verdiği ilk ifadesinde "Bu adam köyde babamın yanında çoban olarak çalışıyordu. Babamın yanından ayrıldıktan sonra Konya'ya döndü. Bende burada öğrenim gören kardeşlerime bakmak için Konya'ya geldim. Benim Konya'da olduğumu öğrenen Mustafa, 6 aydır beni taciz ediyor ve benimle cinsel ilişkiye girmek istediğini söylüyordu. Onu defalarca tersledim. Olay günü yaşanan son taciz olayında ise sabah erken saatlerde kapı çaldı. Kapıda yine Mustafa vardı. Benimle birlikte olmak istediğini ve peşimi bırakmayacağını söyledi. Yine onu tersledim. Kapıyı zorlayıp içeri girmeye çalıştı. O an aklımdan geçen tek şey bu işkenceden kurtulmaktı. Kendimi Mustafa'dan korumak için aldığım silahımla ona defalarca ateş ettim" dediği öğrenildi.

Mustafa Ç'nin cesedi otopsi yapılmak üzere Konya Numune Hastanesi morguna kaldırılırken Zeynep E. ise çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan Zeynep E'nin dün akşam babasını arayarak Mustafa Ç'nin kendisine yönelik taciz olaylarının arttığını ve babasının Konya'ya gelmesini istediği babasının ise bugün öğle saatlerinde Mustafa Ç. ile görüşmek için Konya'ya geleceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious