Tacizci dededen çifte cinayet

  • Giriş : 21.12.2006 / 00:00:00

Rize Ticaret Borsası Meclis Başkanı sanayici Mevlan Karali’nin babası Muhammet Karali, taciz ettiği akrabası kadın olayı ağabeyine anlatınca ikisini de öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

RİZE’nin Güneysu İlçesi Ballıdere Köyü’nde, Rize Ticaret Borsası Meclis Başkanı sanayici Mevlan Karali’nin babası Muhammet Karali (80), taciz ettiği öne sürülen akrabası Harun Karali’nin eşi 3 çocuk annesi Melek Karali (26) ile ağabeyi Ensar Öksüz’ü (35) tabancayla öldürdü. Önceki gece meydana gelen olayda, adı daha önce de bazı sarkıntılık olaylarına karışan Muhammet Karali, iddiaya göre akrabası Harun Karali’nın eşi Melek Karali’ye cinsel tacizde bulundu.

Silahını çekti

Çoban olan eşi Harun Karali’nin evde olmadığı saatte meydana gelen olay sonrası Melek Karali, Adacami Köyü’nde oturan ağabeyi, evli ve 2 çocuk babası Ensar Öksüz’ü telefonla arayarak başına gelenleri anlattı. Bunun üzerine Ballıdere Köyü’ne giderek kız kardeşini alıp götürmek isteyen Ensar Öksüz, bu sırada eve gelen Muhammet Karali ile tartıştı. Muhammet Karali, belinden çektiği 7.65 milimetre çapındaki ruhsatsız tabancasıyla iki kardeşi odunluk olarak kullanılan çatı katına çıkardı. Karali, burada önce Ensar Öksüz’ün, ardından da Melek Karali’nin başına birer kurşun sıkarak öldürüp kaçtı. Harun Karali’nin evinden silah sesleri gelmesi üzerine köylüler, jandarmaya haber verdi. Jandarma, olaya tanık olduğu anlaşılan Melek Karali’nin 6 yaşındaki oğlunun da ifadesi üzerine katil zanlısı Karali’yi saklandığı evinde yakalayarak adliyeye sevketti. Muhammet Karali, cinayette kullanılan silahın bulunamaması ve yaşını gözönüne alan mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious