Tacizci kameramana 21 yıl hapis

  • Giriş : 06.11.2007 / 09:05:00

Atatürk Olimpiyat Stadı civarındaki boş arazide otomobiline aldığı 5 yaşındaki Y.Ç.'ye cinsel tacizde bulunan Doğan Haber Ajansı kameramanı Taner Çelik, 21 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hapis cezasının yüksek sınırdan verilmesinin gerekçesi olarak cinsel istismar eyleminin çocuğa karşı işlenmesi, hile ile kandırılarak hürriyetinden yoksun bırakılması, mağdurun psikolojisinin bozulması gibi sebepler gösterildi. Bakırköy Adliyesi 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanık Taner Çelik, hazır bulundu. Son sözü sorulan Çelik, suçsuz olduğunu tekrarlayarak beraatini istedi. Kendisine komplo kurulduğu yönünde savunma yapan Çelik, "Ben bu yaşıma kadar düzgün bir aile babası olarak yaşadım. Bu suçlama beni ve ailemi çok mağdur etmiştir." dedi. Yeterli delillerin toplandığını, tanıkların dinlendiğini belirten mahkeme heyeti kararını açıkladı. Mahkeme, sanık Çelik'i, 5 yaşındaki çocuğu cinsel emelleri için kandırarak hürriyetinden yoksun bıraktığı için 6 yıl hapis, cinsel tacizde bulunduğu için ise 15 yıl hapis cezasına çarptırdı. Toplam 21 yıl hapis cezası veren mahkeme, Türk Ceza Kanunu'nun artırım maddelerini uyguladı.

Benzer bir başka olayda, Yüzbaşı Bülent Altın'a 11 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz etmek üzereyken yakalandığı için 3 yıl 9 ay hapis cezası verilmişti. Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nden çıkan ilk kararda Yüzbaşı Bülent Altın'a 15 yıl hapis cezası verildi; ancak ceza, suçu gerçekleştirmek üzereyken yakalanması ve tecavüz eylemi teşebbüs aşamasında kaldığı gerekçesiyle, 3 yıl 9 aya düşürülmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious