Tacizci Türk kebapçıya 18 bin pound tazminat

Tacizci Türk kebapçıya 18 bin pound tazminat.16050
  • Giriş : 27.06.2007 / 23:07:00

Sarah Primmer, 'tacizleri ile hayatını cehenneme çeviren' Türk restoranın sahiplerine karşı açtığı davayı kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre 41 yaşındaki İngiliz garson Sarah Primmer, 'tacizleri ile hayatını cehenneme çeviren' Türk restoranın sahiplerine karşı açtığı davayı kazandı. Primmer, Devon, Exeter’de bulunan Rendezvous adlı kebap restoranında çalışan Türk garsonların, 70 santimetrelik göğüs ölçüsü ve kızıl saçlarıyla ilgili cinsel yorumlar yaptığı, ayrıca kendisinin cinsel hayatıyla ilgili sorular sordukları için dava açtığını söyledi.

Bir çok İngiliz gazetesinin ilgi gösterdiği duruşmada Primmer, "Eski çalıştığım iş yerlerimde benimle hep kırmızı kafa diye dalga geçerlerdi. Okul zamanımda da 'bakır top' derlerdi. O zamanlar çocuktuk, ama 40'lı yaşlarda bunu duymak beni üzüyor'' diyerek sitemini dile getirdi.

Mahkemede konuşan üç çocuk annesi Primmer, “Kabalardı. Saçlarım ve cinsel hayatımla ilgili yorumlar yaptılar. Kızım Penelope’u gördüler ve neden onun göğüslerinin büyük benimkilerin ise küçük olduğunu sordular” dedi.

Primmer, Türk çalışanların kendisine “Türkiye’den rahatsız edici kesik kafa görüntüleri” gösterdiğini de söyledi.

Cinsel taciz ve haksız şekilde işten çıkarılma nedeniyle iş yeri sahiplerinden şikayetçi olan Primmer, açtığı davanın sonunda 18 bin Pound (53 bin YTL) tazminat almaya hak kazandı.

GAZETE PORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious