Taha 6 yaşında, 60 kilo

  • Giriş : 18.08.2007 / 20:59:00

Taha Soysal 6 yaşında olmasına rağmen 60 kiloya ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aşırı kiloları nedeniyle yürümekte güçlük çeken çocuğun yemek verilmediği zaman kızarak kendisini duvarlara vurduğu, 1 yaşındaki kardeşini de dövdüğü belirtildi.
Ereğli’ye bağlı Balı Köyü’nde yaşayan İsmail ve Nermin Soysal çiftinin iki çocuğundan biri olan Taha Soysal, kilosuyla dikkat çekiyor. Ballı ekmek, çorba, sebze, meyve ve kahvaltılık ile çikolata düşkünü olan 60 kilo ağırlığındaki küçük Taha, yürümekte de güçlük çekiyor.
İşsiz 46 yaşındaki İsmail Soysal ile evkadını 36 yaşındaki Neriman Soysal, Taha'nın karnı aç olup da yemek verilmediğinde kafasını duvarlara vurarak kendisine zarar verdiğini, 1 yaşındaki kız kardeşi Firdevs’i de dövdüğünü belirtti. Çaresiz kaldıklarını belirten baba İsmail Soysal, şunları söyledi:
“Taha doğduğu zaman 3 kilo 75 gramdı. 2 yaşına kadar normaldi. Ancak 2 yaşından sonra aşırı derecede yemek yemeye başladı. Bizimle birlikte her öğün sofraya oturup yemek yerdi. Son iki yıla kadar 28 kiloydu. Günde 5 öğün yemek yemeye, normal kilosunun üzerine çıkmaya başladı. Yemek vermediğimiz zaman kafasını duvarlara vuruyor, kardeşini dövüyor, evdeki eşyaları sağa sola savuruyor. Biz de isteğini yerine getirmek zorunda kalıyoruz ve yemek veriyoruz. Doktora götürdük. Doktorlar, oğlumun sağlınının yerinde olduğunu belirterek diyet listesi verdi. Diyeti iki ay denedik ama zayıflama olmadı. Biz de kendi haline bıraktık. Şu anda aylık masrafımız 600 YTL. İşsizim. Bu parayı komşularımızın ve babamın emekli maaşıyla sağlıyorum'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious