Taha Akyol'dan istifalı protesto

Taha Akyol'dan istifalı protesto.12747
  • Giriş : 24.12.2008 / 14:34:00

CNN Türk'te dün yapılan yönetim değişikliğinin ardından Taha Akyol, İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti. Akyol'un istifasının ardında, yapılan bir atama var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CNN Türk İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Taha Akyol, televizyondaki görevinden istifa etti.

CNN Türk'te dün yapılan görev değişikliğinin ardından bugün istifa depremi yaşandı. CNN Türk'ün kuruluşunda büyük emeği geçen ve ilk günden bu yana görev yapan Taha Akyol, bugün sürpriz bir şekilde görevinden istifa etti. Taha Akyol, geçtiğimiz yıl, Doğan Yayın Holding CEO'su Mehmet Ali Yalçındağ'a, aktif görevlerinden ayrılmak istediğini paylaşmıştı.

CNN Türk'teki beklenen değişiklik, dün gerçekleşti. Taha Akyol danışmanlık görevinde bulunacaktı. Ancak Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Boratav'ın da görevinden alınması üzerinde CNN Türk'teki bütün aktif görevlerinden istifasını sundu.

Taha Akyol'un, Mehmet Ali Birand'ın Ferhat Boratav'ın yerine Mehmet Ali Birand'ın getirilmesi ve yapılan değişikliklerin "Kanal D, CNN Türk'e el koydu" şeklinde bir görünüm kazanması üzerine istifa ettiği öğrenildi.

Taha Akyol, bugün personele bir konuşma yaparak veda etti. Akyol, konuşmasında Mehmet ali Birand'a yeni görevinde başarılar diledi.

Taha Akyol'un Doğan Yayın Grubu'nda kalacağı ve CNN'Türk'te Eğrisi Doğrusu programını yapmaya devam edeceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*