Taha: Babamın herhangi bir vasiyeti yok

  • Giriş : 24.01.2007 / 00:00:00

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden İsmail Cem'in kızı İpek Cem Taha, babasının herhangi bir vasiyetinin olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İsmail Cem'in Beşiktaş Bebek'teki evinde Baykal'ın ziyaretinden sonra açıklama yapan kızı İpek Cem Taha, Ankara'da yapılması gereken devlet törenini, cenazenin Ankara'ya gönderilmesini istemedikleri için kabul etmediklerini söyledi. Babasının somut bir vasiyetinin olmadığını, ancak gençlerin siyasete atılması konusunda girişimlerde bulunmak istediğini belirtti.

İpek Cem, babası için Cumhurbaşkanı'nın talimatıyla İstanbul'da devlet töreni düzenleneceğini ve Başbakan Erdoğan'ın da bu törene katılacağını belirtti. Babasının yeni bir kitap yazmakta olduğunu da ifade eden İpek Cem, " Bu kitapta, Ortadoğu'daki gelişmeleri ve bu gelişmeler içinde Türkiye'nin yerini ele alacaktı. Ayrıca, Can Dündar ile birlikte bir kitabı da tamamlamak üzereydi" diye konuştu. Ölüm anına kadar babasının yanından ayrılmayan İpek Cem, son dakiklarında babasının kendisiyle hiç konuşmadığını ifade etti.

Babasının Hrant Dink'in öldürülmesinden dolayı üzgün olduğunu ifade eden İpek Cem Taha, "O hayata bağlıydı. Herhangi bir pişmanlığı ve vicdani muhasebesi olmadı" şeklinde konuştu.

Bu arada, İpek Cem'in konuşmasının ardından aile fotoğrafları basına gösterildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious