Tahir Kıran Fenerbahçe taraftarlarını çok kızdıracak

Tahir Kıran Fenerbahçe taraftarlarını çok kızdıracak.16189
  • Giriş : 09.06.2008 / 16:58:00

Tahir Kıran bir söz söyledi Fener taraftarı ayağa kalktı...İşte Kıran'ın sözleri ve tartışmanın perde arkası!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Futbol Federasyonu Eski Yönetim Kurulu Üyesi Tahır Kıran'ın bir söz etti Fener camiası ayağa kalktı. Kıran'ın bir radyo programındaki "koyun" sözleri üzerine açıklama yapan kulüp yönetimi, Kıran'ın büyük Fener taraftarını anlamakta güçlük çekeceğini iddia etti.

Kulübün resmi internet sitesindeki açıklama şöyle:

''Tahir Kıran ve benzeri kişilerin şunu bilmesi gerekmektedir ki, onların 'koyun olmak' olarak algıladıkları, daha doğrusu algılayamadıkları bu bağlılık, büyük Fenerbahçe taraftarının tüm dünyaca bilinen 'Hep destek tam destek' sloganının gereğidir. Bu sadece sahada oynanan oyuna ya da sporculara veya yönetimlere verilen destek değil, kulübe ve onun duruşuna gönülden bağlılıktır. Fenerbahçe taraftarı olmayan birinin bunu anlayamaması ve verilen desteği koyunluk olarak nitelendirmesi son derece normaldir.

Taraftara 'koyun' benzetmesi yaparak Fenerbahçe taraftarlığının ne demek olduğunu 'Hep destek tam destek'in neyi ifade ettiğini anlamayan bu ve benzeri şahısları kınamıyoruz. Kınamıyoruz, çünkü onların küçük çıkar dünyalarında hiçbir zaman kulübümüze gerçek taraftarlık bağları ile bağlı olmanın mümkün olmadığını ve olamayacağını biliyoruz.

Kalıcı olan büyük Fenerbahçedir

Tüm başkanlar, tüm yönetimler ve tüm sporcular gelip geçicidir. Kalıcı olan büyük Fenerbahçe taraftarıdır. Bu taraftar hiçbir zaman siz ve sizin gibileri içerisine almayacak, kulübünü sizin gibilerin çıkar dünyalarına alet etmeyecektir. Tüm bu beklentileriniz, çabalarınız ve çırpınışlarınız boşunadır.

Kaldı ki, son dönemde sırf başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ile olan husumeti nedeniyle adı geçen şahsın daha önce de kulübümüzü şike yapmakla itham ettiği, taraftarlarımıza kendi internet sitesinden müşteri benzetmesi yaptığı ve hatta Futbol Federasyonu'nda görevli olduğu dönemde Fenerbahçe'nin en çok haklarının yendiğini camiamız unutmamıştır, unutmayacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious