Tahran'da silahlı bir kişi okulu bastı

  • Giriş : 27.11.2006 / 00:00:00

İran'ın başkenti Tahran'da silahı ve el bombalı bir kişinin, kızıyla beraber bir okulu basarak öğrencileri rehin aldığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Görgü tanıkları ise son olarak adam ve polisin anlaştığını ve rehin alınan tüm çocukların serbest bırakıldığını aktardı.

Baskının ilk anlarında okuldan kaçmayı başaran 13 yaşındaki Milad Nazari isimli öğrenci, yanında kızı olan adamın üzerinde dört tane el bombası gördüğünü ve elinde de iki silah olduğunu belirtti. Nazari, silahlı kişinin bastığı Falah İlköğretim Okulu'nda 30 kadar öğrencinin adam tarafından rehin alındığı kaydetti.

Polis, silahlı kişinin yerel saatle 10.00 civarında okula geldiğini ve kendilerine "hükümetle görüşmek istediğini" bildirdiğini duyururken, okuldaki öğrencileri bir odada topladığını anlatan Milad Nazari de kendilerini korkutmak için de adamın 3 kez yere ateş ettiğini ifade etti.

Nazari, silahlı kişinin yargıyla ilgili bir sorunu olduğunu söylediğini ve elinde bazı belgeleri savurduğunu belirtirken, "kendimi öldürmek istiyorum" diye bağırdığını aktardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious