TAK Avrupa'lı turistleri tehdit etti

  • Giriş : 11.03.2007 / 00:00:00

PKK’nın yan kuruluşu TAK’ın, Avrupalı turistleri tehdit ettiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TAK’nın tehdidi, İngiliz The Sunday Times gazetesi’nce yansıtıldı. Gazete, “Geçen yaz Türk tatil beldelerindeki bombalamalardan sorumlu terör grubu, bu yaz Avrupalı turistleri hedef alacağı uyarısını yaptı” diye yazdı.

İngiltere’de Pazar günlerinde yayınlanan The Sunday Times gazetesi, “Terörist grubu tatil uyarısı yaptı” başlıklı haberinde “Geçen yaz Türk tatil beldelerindeki bombalamalardan sorumlu terör grubunun, bu yaz Avrupalı turistleri hedef alacağı uyarısını yaptığı”nı belirtti. Gazete şöyle devam etti:

“Beş kişinin ölümüne ve düzinelercesinin yaralanmasına neden olan Çeşme, Kuşadası ve Marmaris’teki patlamaların sorumluluğunu kabul eden Kürt Özgürlük Şahinleri (TAK), sık sık turistleri hedef almadığını, turizm altyapıya yönelik saldırıların Türk hükümetinin önemli bir gelir kaynağını azaltmayı amaçladığını söylemişti.”

Ancak Fransa ve Belçika’da 15 PKK’lının gözaltına alınmasının ardından TAK’nın bir bildiri yayınlayarak Avrupa ülkelerini Türkiye'nin yanında yer almakla suçladığını kaydeden gazete, TAK’ın bildirisinde şu satırlarına dikkat çekti:

“Türkiye’nin Kürtleri red ve yok etme politikası ve Avrupalı ülkelerin bu politikaya katkıda bulunması, Türkiye’deki turistlerin ve turizm tesislerinin hedeflenmesine yol açacak. Türk turizmini hedef aldığımızda da özellikle Avrupalı turistleri hedef alacağız.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious