Takas yaptığı rakı 50 yıllık çıktı

  • Giriş : 22.02.2007 / 00:00:00

Bartın’da büfecilik yapan Ufuk Mutlu, birkaç gün önce 2 arkadaşın getirdiği 35 cl’lik rakıyı, farkını alarak 70 cl’lik rakıyla takas etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Daha sonra aldığı 35'lik rakının fiyat etiketinde ‘8000 kuruş’ yazdığını gören Ufuk Mutlu, rakının eski olduğunu anlayarak büfesinde sergilemeye başladı.

Büfeci Ufuk Mutlu, bir süre önce büfeye gelen 2 kişinin, ellerindeki 35 cl’lik rakıyı ‘kendilerine yetmeyeceğini’ söyleyerek 70 cl’lik rakıyla takas etmek istediklerini belirtti. Fiyat farkını alarak rakıyı takas ettiğini kaydeden Mutlu, daha sonra aldığı 35 cl’lik rakıyı kontrol edince, şişenin üzerindeki fiyat bölümünde ‘8000 Kuruş’ yazdığını gördüğünü anlattı. Mutlu, rakıyı büfesinde sergilemeye başladığını belirterek şöyle konuştu;

“Rakıyı getiren kişilerle sonra görüştüğümde, eski bir evi yıktıkları sırada bir koli rakı çıktığını ve arkadaşları ile birer tane aldıklarını söylediler. Müşterilerimden bir çoğu rakıyı almak istiyor, Değerinin üzerinde fiyatlar teklif edenler oldu. Ama benim rakıyı satmaya niyetim yok. Tahminime göre rakı en az 50 yıllık.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious