"Takımda haddimi bilirim"

  • Giriş : 02.02.2009 / 16:42:00

Fenerbahçe'nin genç futbolcusu Abdülkadir Kayalı, oynamaya konsantre olmaktan çok, kendisini geliştirmeyi öncelikli gördüğünü belirterek, ''Kimler beklemedi ki bu takımda. Haddimi de bilirim, çalışmasını da'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe Dergisi'nin şubat sayısında röportajı yer alan Abdülkadir, yeteneklerini ve neler yapabileceğini bildiğini belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı:

''Yaşımın küçük olmasını, daha zamanım olduğu şeklinde değerlendirmiyorum. Ben elimden geleni yapıp kendimi göstererek, oynayabilecek seviyeye gelip, gerekirse bekleyeceğim. Kimler beklemedi ki bu takımda. Haddimi de bilirim, çalışmasını da... Çok çalışınca da beklemem gerektiğinin farkındayım. Şimdilik, oynamaya konsantre olmaktan çok, kendimi geliştirmeyi öncelik olarak görüyorum. Bunu başardığım takdirde çok küçük yaşta üst düzey bir futbolcu olabilirim. Hiçbir şeyi sıkıntı yapacak durumda değilim.''

Kendisini geliştirmek için önünde çok fırsat bulunduğunu kaydeden Fenerbahçeli futbolcu, sürekli gözlem halinde olduğunu, takım arkadaşı olan tecrübeli futbolcuların her şeyini takip ettiğini dile getirdi.

Fanatik bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu belirten Abdülkadir, sarı-lacivertli ekip Şampiyonlar Ligi'nde maç kaybettiğinde ateşinin çıktığını, hastalandığını anlattı.

Türkiye'nin en iyi, en kaliteli ve aynı zamanda en karakterli futbolcularının Fenerbahçe'de olduğunu savunan Abdülkadir, bu sezon ligde şampiyon olacaklarına inandığını, uzun süredir özlem duyulan Fortis Türkiye Kupası'nı kazanmayı da çok istediklerini belirtti.

Lakabı olup olmadığı sorusu üzerine, takım arkadaşlarının kendisini çok farklı lakaplarla çağırdığını anlatan Abdülkadir, ''Çok lakabım var. Gerrard diyen var. Milli takımda ''Kapo'' diyorlar. Kaptanın K'sı ile Abdülkadir'i 'Apo' yaparak... Alex ile Roberto Carlos hocam ''Abdül'' diyor. Hocamız tam ismimi söylüyor'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*