Takımı şampiyon yaptım, kovuldum

Takımı şampiyon yaptım, kovuldum.9889
  • Giriş : 16.12.2008 / 12:13:00

Eric Gerets Büyük zevkle izlediğim Galatasaray´da Skibbe´nin tartışılmasına çok da fazla şaşırmıyorum. Ben takımı şampiyon yaptım, beni de beğenmeyip kovdular.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

'Şampiyon yaptım beni de beğenmediler'

Gerets, Skibbe'nin tartışılmasıyla ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı:

'Yine söz sahibiler'

Sarı-Kırmızılı kulübe geldiği ilk sezon takımı şampiyonluğa taşıyan, ikinci sezonda ise üçüncü olup, görevine son verilen Eric Gerets, Skibbe'nin durumuyla ilgili özel çarpıcı açıklamalarda bulundu. Galatasaray'ın çıkışını büyük zevkle izlediğini kaydeden Marsilya Teknik Direktörü, “Ligde iyi gidiyorlar, Avrupa'da yine söz sahibiler. Bu beni gururlandırıyor. Grupta 2. olurlarsa eşleşme ihtimalimiz var ki, bunu düşünmek heyecan verici” dedi.

'İşin garantisi yok'

Skibbe'nin tartışılıyor olmasına, bazı kesimler tarafından yeterli bulunmamasına önce inanamadığını, ama biraz düşününce bunu normal karşıladığını vurgulayan Gerets, sözlerine şöyle devam etti: “Ben takımı şampiyon yaptıktan sonra beni de beğenmeyip işime son vermişlerdi. Bakarsınız Skibbe de takımı şampiyon yapar ve onu da gönderirler. Böyle bir şey olursa gerçekten şaşırmayacağım. Bunlar bir yana, Galatasaray'ın başarısını çok isterim...”

'EVET, SERVET'İ İSTİYORUM''

Gerets, Sarı-Kırmızılı ekibin tecrübeli stoperine henüz teklif yapmadıklarını ama 'bekleme odasında' tuttuklarını söyleyip, açık kapı bıraktı

'Niang sakatlanınca...'

Galatasaray'ın başarılarından gurur duyduğunu söyleyip, Skibbe'nin rahat bırakılması gerektiğini ifade eden Eric Gerets, son dönemlerde sıkça gündeme gelen Servet transferiyle ilgili olarak da samimi itiraflarda bulundu. Milli stoperi uzun süredir takip ettiklerini belirten Belçikalı hoca, “Servet'i yönetime önerdim, ama şu an bekleme odasında. Niang sakatlandığı için Ocak'ta bir de golcü almamız gerekiyor. Fiyatı yüksek olduğu için hâlâ kararımızı vermedik” diye konuştu.

'Birkaç haftada çözülür'

Servet'in kalitesinin tartışılamayacağını vurgulayan Gerets, şunları kaydetti: “Avrupa'nın her üst düzey takımında oynayabilecek bir kapatiseye sahip. Fiziği mükemmel; ayrıca süratli ve teke tekte inanılmaz derecede başarılı. Bu konudaki en net gelişme, beklemede oluşumuz. Ancak Galatasaray'a veya Servet'in menacerine teklif götürdüğümüz konusu kesinlikle doğru değil. Henüz resmi bir teklif sunmadık. Beklemedeyiz, yine de bu işin birkaç hafta içinde netleşeceğini düşünüyorum...”

GERETS'İN Galatasaray KARNESİ
Süper Lig
Sezon O G B M A Y P Sıra
2005-2006 34 26 5 3 82 34 83 1.
2006-2007 34 15 11 8 58 37 56 3.
Avrupa Kupası
O G B M A Y
10 2 3 5 14 17
Türkiye Kupası
O G B M A Y
12 7 3 2 22 12
Süper Kupa
O G B M A Y
1 - - 1 - 1

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*